Aktualności
Na lotnisku odbędzie się wielki festyn integracyjny
2015-08-14
W niedzielę 23 sierpnia bialskie lotnisko będzie żyło atrakcjami, przygotowanymi z myślą o całych rodzinach. Festyn integracyjny „Żyjmy razem” ma zachęcić mieszkańców i miejskie instytucje do zwrócenia większej uwagi na osoby niepełnosprawne. Impreza będzie też wyjątkową szansą na spotkanie z popularną piosenkarką Moniką Kuszyńską - gościem specjalnym i dobrym duchem wydarzenia.

Była wokalistka Varius Manx jest jedną z wielu osób, która na własnej skórze doświadczyła losu osoby pełnosprawnej, która musi odnaleźć się w trudniejszej rzeczywistości. Zdaniem prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Prosta z Białej Podlaskiej, które jest inicjatorem festynu, to właśnie jeden z najpoważniejszych problemów do poruszenia.

- To co dla nas jest banalne i oczywiste, osobom niepełnosprawnym może sprawić olbrzymi kłopot. Dlatego chcemy żeby takie wydarzenia były okazją do cyklicznego wsparcia takich instytucji jak nasza. W tym roku z cegiełek, które będziemy sprzedawali na lotnisku, chcemy zabezpieczyć najbardziej niezbędne potrzeby naszych podopiecznych. W przyszłości stworzymy okazję do zbiórki na inny szczytny cel – mówiła podczas konferencji poświęconej wydarzeniu.

Program uatrakcyjni z pewnością impreza motoryzacyjna, która wystartuje o godz. 10.00 na bialskim lotnisku. Jej wyjątkowym akcentem będą organizowane po raz pierwszy w mieście zawody Car Audio dB Drag, czyli rywalizacja samochodowego nagłośnienia. Zobaczymy także jazdę samochodami terenowymi, rallysprint oraz drift. Na lotnisku odbędzie się także zlot zabytkowych pojazdów i motocykli, oraz wystawa sprzętu lotniczego.

Po godz. 13.00 na scenie przy hangarze zaprezentują się podopieczni Caritasu, Stowarzyszenia Sprawni Inaczej, Warsztatów Terapii Zajęciowej Spółdzielni „Elremet” oraz Domu Pomocy Społecznej w Kozuli. Na scenie wystąpią ponadto młode talenty z zespołów działających przy Bialskim Centrum Kultury, a imprezę zwieńczą koncerty grup Hard Gock z Koroszczyna i Face z Białej Podlaskiej. Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy szkoleniowe jednostek BOR i GROM, służb mundurowych bialskiej policji i straży miejskiej, oraz akademia masażu profesjonalnego. Na większość atrakcji będzie można wykupić cegiełkę, która zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby stowarzyszenia Prosta.

Wsparcie inicjatywie realizowanej na lotnisku okazała Fundacja Grzegorza Biereckiego Kocham Podlasie, której przedstawiciel Kamil Paszkowski, wyjaśniał potrzebę dofinansowywania podobnych imprez.

- Kiedyś ten temat został w mieście zaniedbany. Teraz się to zmienia. Dlatego dziękuję pani prezes za skierowanie się do nas w tej sprawie, bo nasza działalność bazuje między innymi właśnie na wspomaganiu takich charytatywnych celów.

Festyn na lotnisku po raz pierwszy na taką skalę łączy siły urzędów, instytucji miejskich, fundacji i stowarzyszeń, zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym. Organizatorzy chcą jednak przy tej okazji uzyskać wsparcie i zrozumienie lokalnych przedsiębiorstw, którym nie jest obojętny los ludzi wymagających troski i specjalnej opieki. Celem podobnych inicjatyw jest także uczenie tolerancji i wzajemnego szacunku, poprzez wspólne uczestniczenie w tych samych działaniach.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.