Aktualności
Muzyka u Radziwiłłów: bez pleneru, ale z tym samym, wyjątkowym klimatem
2015-08-10
Tym razem plenerowy koncert u Radziwiłła z magicznej przestrzeni Parku Radziwiłłowskiego musiał, ze względów pogodowych, zostać przeniesiony do sali szkoły muzycznej. Nie zabrakło jednak wszystkiego, co do tej pory decydowało o atrakcyjności występów: wyjątkowej publiczności oraz nastrojowych dźwięków.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać klarnecisty Michała Robaka, absolwenta bialskiej szkoły i Akademii Warszawskiej w towarzystwie akordeonisty Piotra Tomali. Duet zagrał „Preludia Taneczne” Witolda Lutosławskiego, 'Tańce Rumuńskie' Beli Bartoka i „Suitę Bułgarską” Siemionowa. Tomala zaprezentował ponadto wykonania solowe: „Portret Strawińskiego" Władimira Runczaka, i preludium g-moll Marcela Dupre'a w swoim własnym opracowaniu.

W ramach Muzyki u Radziwiłłów usłyszymy jeszcze dwa koncerty. Najbliższy w niedzielę o godz. 16.00. Cykl występów w parku realizowany jest dzięki inicjatywie i wsparciu finansowym Dariusza Stefaniuka oraz senatora Grzegorza Biereckiego.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.