Aktualności
Wyjątkowe źrebię z Janowa ma już swoje imię. Odliczamy dni do aukcji Pride of Poland (WIDEO)
2015-08-05
Wielkim krokami zbliżają się Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim. Wydarzenie, które przyciąga tłumy wielbicieli ogierów i klaczy z całego świata, odbędzie się w tym roku w dniach 14-17 sierpnia. Zakończy je tradycyjna aukcja koni z janowskiej stadniny, która do Pride of Poland wystawi 9 spośród 28 klaczy.

Łakomym kąskiem powinna być startująca z pierwszym numerem Pepita - dekorowana dwukrotnie w ubiegłorocznym Narodowym Pokazie Koni Arabskich Czystej Krwi. Była także pierwsza w Czempionacie Polski Klaczy Młodszych, zdobywając tytuł Najlepszego Konia Pokazu.

Zanim jednak emocje związane z pokazami i aukcją ruszą na dobre, emocje w janowskiej stadninie podgrzewała rywalizacja dotycząca nadania imienia jednemu ze źrebiąt. Konkurs nagłośniony przez telewizję publiczną zyskał ogromny rozgłos. Zainteresowanie nie było przypadkowe, bo chodziło o potomkinię najsłynniejszych janowskich koni: Pogroma i Pianissimy. Gniada klacz przyszła na świat 9 lutego i była jedną z 79. źrebiąt, jakie pojawiły się w janowskiej stadninie ostatniej zimy.Wybór odpowiedniego imienia nie jest sprawą łatwą, stąd z pomocą przyszli widzowie Teleexpresu. Okazało się, że najlepszą propozycję podsunęła Ewa Czuryło z Kołobrzegu, która postawiła na imię bohaterki opery „Czarodziejski Flet” – Paminę. Autorka pomysłu w nagrodę będzie mogła odwiedzić źrebię w Janowie Podlaskim i dokonać osobiście wpisu do polskiej księgi stadnej koni arabskich.

Córka multiczempionów co prawda nie będzie jeszcze brała udziału w tegorocznej aukcji, która odbędzie się 16 sierpnia. Na razie młode okazy bawią się pod okiem matek. Pierwszym prawdziwym sprawdzianem będzie dla nich przyszłoroczny Młodzieżowy Championat Koni Arabskich w Białce.

POLECAMY TAKŻE: zobacz materiał wideo
Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.