Aktualności
Nowa Topolowa: był piach, jest asfalt. Kolejna inwestycja oddana do użytku (WIDEO)
2015-07-31
Najpierw Droga Wojskowa, teraz Topolowa - prezydent Dariusz Stefaniuk realizuje przedwyborcze obietnice inwestowania w tereny po drugiej stronie Krzny i kwituje odbiór kolejnej nawierzchni. Z kilkusetmetrowego odcinka drogi zadowoleni są również mieszkańcy. Niektórzy z nich na utwardzoną nawierzchnię czekali nawet 20 lat!

- Mam nadzieję że mieszkańcy są zadowoleni, że będzie im się teraz dobrze tutaj funkcjonowało. Zgodnie z moimi obietnicami i prezydenta Dariusza Stefaniuka, będziemy coraz częściej inwestowali w to osiedle. W tej chwili przygotowujemy się do kolejnych, mieszkańcy oczekują tego od nas - podkreśla Adam Chodziński, zastępca prezydenta miasta.Zadowolenia z inwestycji nie kryją także mieszkańcy ulicy, którzy cierpliwie oczekiwali na swoją nawierzchnię długimi latami. Przy gorszych warunkach pogodowych droga była praktycznie nieprzejezdna. 

- Jesienią i na wiosnę mieliśmy tutaj błoto, miejscami była prawdziwa tragedia i nie dało się przejechać samochodem. W tej chwili jest naprawdę pięknie - mówi Antoni Zaręba, który czekał na nawierzchnię przy Topolowej od 20 lat. 

Inwestycja miała również istotne znaczenie ze względu na połączenie asfaltowe ul. Długiej i Szumowej. Zadowoleni są przede wszystkim mieszkańcy, których domy ulokowane są u zbiegu jezdni. 

- Woda stała właściwie na całej długości. Sąsiednia ulica Wierzbowa została zrobiona już 10 lat temu, a my dopiero teraz doczekaliśmy się swojej - wyjaśnia pani Irena. 

Nawierzchnię na Topolowej wykonało bialskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych przy współpracy z firmą Bogdana Szewczaka. Asfalt ma 450 m długości oraz 5 m szerokości w technologii uproszczonej. Koszt inwestycji to 223 tys. zł. 

 
Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.