W Wielki Piątek Urząd Miasta będzie otwarty do godziny 13:00
2025-04-15
Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.
W sobotę o godz. 17.00 w mieście zawyją syreny alarmowe. Biała Podlaska już tradycyjnie przyłączy się do obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przy Miejscu Straceń kwiaty złoży prezydent miasta, usłyszymy także piosenki i wiersze przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Przez cały dzień będzie także działała poczta powstańcza.
Listy i kartki będzie można wrzucać do skrzynki na Placu Wolności w godz. 9.00-17.00. Każdy mieszkaniec będzie mógł wysłać wiadomość do rodziny lub znajomych z terenu miasta, które następnie rozniosą harcerki z 1. BDW „Burza” i 1. BDH „Ruczaj”. Harcerska Poczta Polowa to nawiązanie do poczty powstańczej, organizowanej przez harcerzy Zawiszy Szarych Szeregów w 1944 roku. Oprócz wysłania listu, na stoisku przygotowanym w Białej będzie można poznać historię harcerzy w czasie Powstania Warszawskiego, a na najmłodszych będą czekały kolorowanki.
Przed godziną "W" przy Miejscu Straceń wybrzmią pieśni powstańcze, a punktualnie o 17.00 w całym mieście usłyszymy syreny alarmowe. Kwiaty złoży między innymi prezydent Dariusz Stefaniuk, który ponadto uczci rocznicę krótkim wystąpieniem. Będzie także część artystyczna, przygotowana przez młodzież działającą w Bialskim Centrum Kultury.
Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.
To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę serdeczności, tak docenianą przez wystawców z całego kraju i z zagranicy i odwiedzających plac Wolności.
W spólnie obejrzymy animowany hit kinowy dla całej rodziny o bocianie, który pakuje się w niezłe kłopoty. Nie ma tu ograniczeń wiekowych.
Decyzja Mieszka I w 966 roku była początkiem polskiej państwowości oraz wprowadzenia naszego kraju do kręgu Europy. Młodzież z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej uczciła tę rocznicę, przygotowując krótką lekcję historii, za którą w imieniu prezydenta Michaał Litwiniuka podziękowała zastępca Justyna Gorczyca.
Wzięło w niej udział 100 uczniów z 13 szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pod dyrekcją Ryszarda Dołęgi. Szkoła ta jest także organizatorem wszystkich trzech etapów konkursu.