Aktualności
Bez wybojów i błota: można jeździć nową Drogą Wojskową (WIDEO)
2015-07-24
Mieszkańcy Drogi Wojskowej na osiedlu Kołychawa mogą cieszyć się nową nawierzchnią, położną na odcinku od ul. Twardej do Chłodnej. Nowa jezdnia będzie gratką nie tylko dla kierowców ale także rowerzystów, bo umożliwia wygody przejazd do ścieżki rowerowej, prowadzącej przez rzekę na drugą stronę miasta.

–  Bardzo cieszę się, że mieszkańcy tego osiedla będą mogli przejść Drogą Wojskową suchą stopą. Mam nadzieję że będą zadowoleni z tej inwestycji, czekają już następne po tej stronie miasta. Przez wiele lat były to tereny niedoinwestowane, wspominałem o tym jeszcze jako radny. Teraz realizujemy te obietnice i poszukujemy kolejnych środków finansowych, żeby zaspokajać potrzeby mieszkańców – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.Nowa jezdnia liczy 400 metrów długości i 6 metrów szerokości. Do tego należy dodać jeszcze 50-metrowy odcinek ul. Twardej. Oprócz przejazdu aut nawierzchnia będzie zapewne często wykorzystywana przez rowerzystów, którzy chcieliby skrócić przejazd na drugą stronę miasta za pomocą  kładki na rzece. Teraz będzie to znacznie wygodniejsze, bo droga dojazdowa nie jest już pełna dziur i wybojów.

Zadowolenia z zakończonej inwestycji nie kryją także mieszkańcy. – Mieszkam tu od 15 lat, a mniej więcej od 5 uczestniczyłem w staraniach o powstanie tej drogi. Cieszę się że wreszcie można tędy przejechać bez kurzu, błota i nierówności. Ta droga była potrzebna jak zdrowie – mówi jeden z mieszkańców Drogi Wojskowej, której koszt wyniósł blisko 570 tys. zł. Inwestycję wykonała bialska firma Transbet.

Powstanie nowej nawierzchni to także dobra wiadomość ze względów komunikacyjnych. Dzięki temu pojawia się szansa zmiany i przeprowadzenia tędy trasy linii autobusowej. W tej sprawie trwają konsultacje z MZK.

Pozostałe artykuły

Można już składać deklaracje uczestnictwa w OZE II
2019-08-14

Gmina Miejska Biała Podlaska ogłasza nabór wniosków - deklaracji uczestnictwa w Projekcie „OZE II”. Przedmiotem projektu będzie montaż odnawialnych źródeł energii (OZE) w postaci

Informacja o utrudnieniach w ruchu
2019-08-13

W związku z częściową wymianą warstwy ścieralnej na alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Parkowej do mostu na rz. Krzna zostanie do 16 sierpnia wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Orzechową oraz na wjeździe do marketu „Kaufland”. Ruch będzie się odbywał zgodnie z oznakowaniem pionowym i poziomym. Podczas robót mogą występować przewężenia pasów ruchu.

Bezpłatne kursy językowe w PSW
2019-08-07

Od 9 sierpnia PSW w Białej Podlaskiej prowadzi rekrutację do Akademii Językowej, realizowanej w ramach projektu „PSW – Regionalna Akademia Aktywności”. W ramach zadania proponowana...

Remont warstwy ścieralnej
2019-08-02

W dniach od 02.08 do 05.08.2019r będzie wykonywany remont warstwy ścieralnej na ulicy Sidorskiej ( w okolicach parkingu PSW) oraz na ul. Janowskiej ( od ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku wiaduktu...

Dofinansowanie do wymiany starego pieca
2019-08-01

Informujemy, że d o 16 sierpnia 2019 r. można składać deklarację uczestnictwa w projekcie "Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska". W ramach projektu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców