Aktualności
Bez wybojów i błota: można jeździć nową Drogą Wojskową (WIDEO)
2015-07-24
Mieszkańcy Drogi Wojskowej na osiedlu Kołychawa mogą cieszyć się nową nawierzchnią, położną na odcinku od ul. Twardej do Chłodnej. Nowa jezdnia będzie gratką nie tylko dla kierowców ale także rowerzystów, bo umożliwia wygody przejazd do ścieżki rowerowej, prowadzącej przez rzekę na drugą stronę miasta.

–  Bardzo cieszę się, że mieszkańcy tego osiedla będą mogli przejść Drogą Wojskową suchą stopą. Mam nadzieję że będą zadowoleni z tej inwestycji, czekają już następne po tej stronie miasta. Przez wiele lat były to tereny niedoinwestowane, wspominałem o tym jeszcze jako radny. Teraz realizujemy te obietnice i poszukujemy kolejnych środków finansowych, żeby zaspokajać potrzeby mieszkańców – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.Nowa jezdnia liczy 400 metrów długości i 6 metrów szerokości. Do tego należy dodać jeszcze 50-metrowy odcinek ul. Twardej. Oprócz przejazdu aut nawierzchnia będzie zapewne często wykorzystywana przez rowerzystów, którzy chcieliby skrócić przejazd na drugą stronę miasta za pomocą  kładki na rzece. Teraz będzie to znacznie wygodniejsze, bo droga dojazdowa nie jest już pełna dziur i wybojów.

Zadowolenia z zakończonej inwestycji nie kryją także mieszkańcy. – Mieszkam tu od 15 lat, a mniej więcej od 5 uczestniczyłem w staraniach o powstanie tej drogi. Cieszę się że wreszcie można tędy przejechać bez kurzu, błota i nierówności. Ta droga była potrzebna jak zdrowie – mówi jeden z mieszkańców Drogi Wojskowej, której koszt wyniósł blisko 570 tys. zł. Inwestycję wykonała bialska firma Transbet.

Powstanie nowej nawierzchni to także dobra wiadomość ze względów komunikacyjnych. Dzięki temu pojawia się szansa zmiany i przeprowadzenia tędy trasy linii autobusowej. W tej sprawie trwają konsultacje z MZK.

Pozostałe artykuły

Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej
2020-07-07

23 czerwca rondu na styku ulic Koncertowej i Witoroskiej oficjalnie nadano nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O takiej nazwie radni zdecydowali już w styczniu br. Podczas oficjalnego otwarcia ronda Prezydent Miasta Michał Litwiniuk, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej Riad Haidar, wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Robertem Woźniakiem odsłonili wielkie czerwone serce – symbol WOŚP.

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych.

UWAGA KONKURS !!! Biała Podlaska mojej przyszłości
2020-07-02

Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu miasta i gminy Biała Podlaska do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Biała Podlaska mojej przyszłości". Zadaniem konkursu będzie przygotowanie odpowiedzi na tytułowe hasło, w jednej z trzech form wyrazu: praca pisemna, film lub praca graficzna.

Budowa kolejnego odcinka ul. Armii Krajowej, jezdni na ul. Pileckiego i chodnika
2020-07-02

Trwa budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. A. Fieldorfa do skrzyżowania z ul. W. Pileckiego (odcinek od km 0+340,0 do km 0+514,8), chodnika po północnej stronie ul. Armii Krajowej wraz z zatoką postojową oraz jezdni ul. Pileckiego na odcinku 52 m i chodnika wzdłuż tego projektowanego odcinka.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020