Aktualności
Bez wybojów i błota: można jeździć nową Drogą Wojskową (WIDEO)
2015-07-24
Mieszkańcy Drogi Wojskowej na osiedlu Kołychawa mogą cieszyć się nową nawierzchnią, położną na odcinku od ul. Twardej do Chłodnej. Nowa jezdnia będzie gratką nie tylko dla kierowców ale także rowerzystów, bo umożliwia wygody przejazd do ścieżki rowerowej, prowadzącej przez rzekę na drugą stronę miasta.

–  Bardzo cieszę się, że mieszkańcy tego osiedla będą mogli przejść Drogą Wojskową suchą stopą. Mam nadzieję że będą zadowoleni z tej inwestycji, czekają już następne po tej stronie miasta. Przez wiele lat były to tereny niedoinwestowane, wspominałem o tym jeszcze jako radny. Teraz realizujemy te obietnice i poszukujemy kolejnych środków finansowych, żeby zaspokajać potrzeby mieszkańców – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.Nowa jezdnia liczy 400 metrów długości i 6 metrów szerokości. Do tego należy dodać jeszcze 50-metrowy odcinek ul. Twardej. Oprócz przejazdu aut nawierzchnia będzie zapewne często wykorzystywana przez rowerzystów, którzy chcieliby skrócić przejazd na drugą stronę miasta za pomocą  kładki na rzece. Teraz będzie to znacznie wygodniejsze, bo droga dojazdowa nie jest już pełna dziur i wybojów.

Zadowolenia z zakończonej inwestycji nie kryją także mieszkańcy. – Mieszkam tu od 15 lat, a mniej więcej od 5 uczestniczyłem w staraniach o powstanie tej drogi. Cieszę się że wreszcie można tędy przejechać bez kurzu, błota i nierówności. Ta droga była potrzebna jak zdrowie – mówi jeden z mieszkańców Drogi Wojskowej, której koszt wyniósł blisko 570 tys. zł. Inwestycję wykonała bialska firma Transbet.

Powstanie nowej nawierzchni to także dobra wiadomość ze względów komunikacyjnych. Dzięki temu pojawia się szansa zmiany i przeprowadzenia tędy trasy linii autobusowej. W tej sprawie trwają konsultacje z MZK.

Pozostałe artykuły

Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego oddawania krwi
2019-06-14

Zbiórka krwi odbędzie się w środę, 19 czerwca 2019 roku w godzinach 8.30-14.00, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (ul. Spokojna 4).

Uwaga! Burze!
2019-06-13

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego LUW w Lublinie informuje, że prognozowane jest występowanie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h , miejscami możliwy grad. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o wzmożoną uwagę dotyczącą zjawisk meteorologicznych.

Gala Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych
2019-06-13

12 czerwca w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej odbyła się Gala Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych. To podsumowanie całorocznych zmagań uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego. Organizatorami poszczególnych lig były następujące szkoły z Miasta Biała Podlaska:

Świetne wyniki bialskich szkół w konkursach kuratoryjnych
2019-06-13

W dniach 30-31. 05. 2018 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Pani Teresa...

Ostrzeżenie o upale
2019-06-12

Ogłoszono 1. stopień zagrożenia w związku z upałami. Mają trwać do 13 czerwca. Przewidywana temperatura w dzień to od 29 st. C do 31 st. C, zaś w nocy: od 17 st. C do 18 st. C. W związku z wysoką temperaturą w bialskich szkołach przewidziane jest skrócenie zajęć.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.