Aktualności
Bez wybojów i błota: można jeździć nową Drogą Wojskową (WIDEO)
2015-07-24
Mieszkańcy Drogi Wojskowej na osiedlu Kołychawa mogą cieszyć się nową nawierzchnią, położną na odcinku od ul. Twardej do Chłodnej. Nowa jezdnia będzie gratką nie tylko dla kierowców ale także rowerzystów, bo umożliwia wygody przejazd do ścieżki rowerowej, prowadzącej przez rzekę na drugą stronę miasta.

–  Bardzo cieszę się, że mieszkańcy tego osiedla będą mogli przejść Drogą Wojskową suchą stopą. Mam nadzieję że będą zadowoleni z tej inwestycji, czekają już następne po tej stronie miasta. Przez wiele lat były to tereny niedoinwestowane, wspominałem o tym jeszcze jako radny. Teraz realizujemy te obietnice i poszukujemy kolejnych środków finansowych, żeby zaspokajać potrzeby mieszkańców – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.Nowa jezdnia liczy 400 metrów długości i 6 metrów szerokości. Do tego należy dodać jeszcze 50-metrowy odcinek ul. Twardej. Oprócz przejazdu aut nawierzchnia będzie zapewne często wykorzystywana przez rowerzystów, którzy chcieliby skrócić przejazd na drugą stronę miasta za pomocą  kładki na rzece. Teraz będzie to znacznie wygodniejsze, bo droga dojazdowa nie jest już pełna dziur i wybojów.

Zadowolenia z zakończonej inwestycji nie kryją także mieszkańcy. – Mieszkam tu od 15 lat, a mniej więcej od 5 uczestniczyłem w staraniach o powstanie tej drogi. Cieszę się że wreszcie można tędy przejechać bez kurzu, błota i nierówności. Ta droga była potrzebna jak zdrowie – mówi jeden z mieszkańców Drogi Wojskowej, której koszt wyniósł blisko 570 tys. zł. Inwestycję wykonała bialska firma Transbet.

Powstanie nowej nawierzchni to także dobra wiadomość ze względów komunikacyjnych. Dzięki temu pojawia się szansa zmiany i przeprowadzenia tędy trasy linii autobusowej. W tej sprawie trwają konsultacje z MZK.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.