Aktualności
Lato w mieście: przygotowują spektakl pod okiem fachowca
2015-07-24

W ramach „Lata w mieście” Bialskie Centrum Kultury zorganizowało warsztaty teatralne, które poprowadził bialczanin Hubert Paszkiewicz. Projekt powstał z inicjatywy młodzieży z grupy teatralnej Elipsa i Sylaba.

Hubert jest studentem trzeciego roku aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie. Poza studiowaniem rozwija swoją pasję sceniczną. W sierpniu podejmie współpracę przy nowym projekcie dla telewizji publicznej, otrzymał też propozycję teatralną. O poprowadzenie warsztatów w Białej Podlaskiej poproszony został przez uczestników, po ubiegłorocznym projekcie z zespołem Wierzbaki z Rossosza.

Uczestnicy przez dwa tygodnie zapoznawali się z różnymi metodami pracy aktorskiej, uczyli się tworzenia spektaklu od strony profesjonalnej. Stustronicowy scenariusz przygotowali w niespełna dwa tygodnie.

– Dzieje się dużo. W połowie warsztatów mieliśmy zamknięte już całe przedstawienie. Przez drugą połowę zajęć ćwiczyliśmy sytuacje sceniczne. Bardzo się cieszę, że mieliśmy na to czas. Mamy 12 osób, więc logistycznie jest to bardzo trudne przedsięwzięcie. Ale myślę, że wyjdzie z tego coś sympatycznego – mówi Hubert Paszkiewicz, który swoje pierwszy teatralne doświadczenia zdobywał w Klubie Kultury "Scena", ćwicząc pod okiem Anny Stanek. 

Zwieńczeniem dwutygodniowych warsztatów będzie spektakl, zrealizowany na podstawie musicalu i filmu „Fame” z 1980 i 2009 roku. Opowiadają one o grupie studentów akademii teatralnej, marzących o wielkiej scenicznej karierze. Ich drogą do sukcesu jest trudna i ciężka praca.

Premiera spektaklu odbędzie się 17 września, podczas inauguracji Bialskiej Jesieni Teatralnej.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.