Aktualności
Lato w mieście: przygotowują spektakl pod okiem fachowca
2015-07-24

W ramach „Lata w mieście” Bialskie Centrum Kultury zorganizowało warsztaty teatralne, które poprowadził bialczanin Hubert Paszkiewicz. Projekt powstał z inicjatywy młodzieży z grupy teatralnej Elipsa i Sylaba.

Hubert jest studentem trzeciego roku aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie. Poza studiowaniem rozwija swoją pasję sceniczną. W sierpniu podejmie współpracę przy nowym projekcie dla telewizji publicznej, otrzymał też propozycję teatralną. O poprowadzenie warsztatów w Białej Podlaskiej poproszony został przez uczestników, po ubiegłorocznym projekcie z zespołem Wierzbaki z Rossosza.

Uczestnicy przez dwa tygodnie zapoznawali się z różnymi metodami pracy aktorskiej, uczyli się tworzenia spektaklu od strony profesjonalnej. Stustronicowy scenariusz przygotowali w niespełna dwa tygodnie.

– Dzieje się dużo. W połowie warsztatów mieliśmy zamknięte już całe przedstawienie. Przez drugą połowę zajęć ćwiczyliśmy sytuacje sceniczne. Bardzo się cieszę, że mieliśmy na to czas. Mamy 12 osób, więc logistycznie jest to bardzo trudne przedsięwzięcie. Ale myślę, że wyjdzie z tego coś sympatycznego – mówi Hubert Paszkiewicz, który swoje pierwszy teatralne doświadczenia zdobywał w Klubie Kultury "Scena", ćwicząc pod okiem Anny Stanek. 

Zwieńczeniem dwutygodniowych warsztatów będzie spektakl, zrealizowany na podstawie musicalu i filmu „Fame” z 1980 i 2009 roku. Opowiadają one o grupie studentów akademii teatralnej, marzących o wielkiej scenicznej karierze. Ich drogą do sukcesu jest trudna i ciężka praca.

Premiera spektaklu odbędzie się 17 września, podczas inauguracji Bialskiej Jesieni Teatralnej.

Pozostałe artykuły

Częściowe ograniczenie ruchu kołowego na pl. Wolności 19 czerwca
2019-06-17

Informujemy, że 19 czerwca 2019 r. w godzinach 11.30 – 13.30, w związku z uroczystym odbiorem nowych autobusów, ruch kołowy na placu Wolności zostanie częściowo ograniczony – wyłączony zostanie odcinek przy magistracie, natomiast w pozostałych częściach mogą nastąpić utrudnienia.

Wakacyjna wojewódzka akcja honorowego oddawania krwi
2019-06-14

Zbiórka krwi odbędzie się w środę, 19 czerwca 2019 roku w godzinach 8.30-14.00, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (ul. Spokojna 4).

Uwaga! Burze!
2019-06-13

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego LUW w Lublinie informuje, że prognozowane jest występowanie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h , miejscami możliwy grad. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o wzmożoną uwagę dotyczącą zjawisk meteorologicznych.

Gala Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych
2019-06-13

12 czerwca w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej odbyła się Gala Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych. To podsumowanie całorocznych zmagań uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego. Organizatorami poszczególnych lig były następujące szkoły z Miasta Biała Podlaska:

Świetne wyniki bialskich szkół w konkursach kuratoryjnych
2019-06-13

W dniach 30-31. 05. 2018 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Pani Teresa...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.