Aktualności
Lato w mieście: przygotowują spektakl pod okiem fachowca
2015-07-24

W ramach „Lata w mieście” Bialskie Centrum Kultury zorganizowało warsztaty teatralne, które poprowadził bialczanin Hubert Paszkiewicz. Projekt powstał z inicjatywy młodzieży z grupy teatralnej Elipsa i Sylaba.

Hubert jest studentem trzeciego roku aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie. Poza studiowaniem rozwija swoją pasję sceniczną. W sierpniu podejmie współpracę przy nowym projekcie dla telewizji publicznej, otrzymał też propozycję teatralną. O poprowadzenie warsztatów w Białej Podlaskiej poproszony został przez uczestników, po ubiegłorocznym projekcie z zespołem Wierzbaki z Rossosza.

Uczestnicy przez dwa tygodnie zapoznawali się z różnymi metodami pracy aktorskiej, uczyli się tworzenia spektaklu od strony profesjonalnej. Stustronicowy scenariusz przygotowali w niespełna dwa tygodnie.

– Dzieje się dużo. W połowie warsztatów mieliśmy zamknięte już całe przedstawienie. Przez drugą połowę zajęć ćwiczyliśmy sytuacje sceniczne. Bardzo się cieszę, że mieliśmy na to czas. Mamy 12 osób, więc logistycznie jest to bardzo trudne przedsięwzięcie. Ale myślę, że wyjdzie z tego coś sympatycznego – mówi Hubert Paszkiewicz, który swoje pierwszy teatralne doświadczenia zdobywał w Klubie Kultury "Scena", ćwicząc pod okiem Anny Stanek. 

Zwieńczeniem dwutygodniowych warsztatów będzie spektakl, zrealizowany na podstawie musicalu i filmu „Fame” z 1980 i 2009 roku. Opowiadają one o grupie studentów akademii teatralnej, marzących o wielkiej scenicznej karierze. Ich drogą do sukcesu jest trudna i ciężka praca.

Premiera spektaklu odbędzie się 17 września, podczas inauguracji Bialskiej Jesieni Teatralnej.

Pozostałe artykuły

Informacja o utrudnieniach w ruchu
2019-08-23

W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Witoroskiej z Koncertową od 26 do 30 sierpnia 2019 roku zostanie wprowadzony w ciągu ulicy Witoroskiej ruch wahadłowy kierowany sygnalizacja świetlną.

Można już składać deklaracje uczestnictwa w OZE II
2019-08-14

Gmina Miejska Biała Podlaska ogłasza nabór wniosków - deklaracji uczestnictwa w Projekcie „OZE II”. Przedmiotem projektu będzie montaż odnawialnych źródeł energii (OZE) w postaci instalacji: kolektory słoneczne i instalacje fotowoltaiczne.

Informacja o utrudnieniach w ruchu
2019-08-13

W związku z częściową wymianą warstwy ścieralnej na alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Parkowej do mostu na rz. Krzna zostanie do 16 sierpnia wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Orzechową oraz na wjeździe do marketu „Kaufland”. Ruch będzie się odbywał zgodnie z oznakowaniem pionowym i poziomym. Podczas robót mogą występować przewężenia pasów ruchu.

Bezpłatne kursy językowe w PSW
2019-08-07

Od 9 sierpnia PSW w Białej Podlaskiej prowadzi rekrutację do Akademii Językowej, realizowanej w ramach projektu „PSW – Regionalna Akademia Aktywności”. W ramach zadania proponowana...

Remont warstwy ścieralnej
2019-08-02

W dniach od 02.08 do 05.08.2019r będzie wykonywany remont warstwy ścieralnej na ulicy Sidorskiej ( w okolicach parkingu PSW) oraz na ul. Janowskiej ( od ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku wiaduktu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.