Aktualności
Bialski zespół zwyciężył w Siemiatyczach
2015-07-23

Kapela Ludowa „Podlasiacy”, działająca przy Bialskim Centrum Kultury, od ponad 20 lat zajmuje się promocją muzyki ludowej i folkloru. Kolejne sukcesy i wyróżnienia potwierdzają, że zespół potrafi godnie reprezentować miasto. Tym razem grupa przywiozła laury z Siemiatycz. 

Podlasiacy zwyciężyli w VII  Siemiatyckim Przeglądzie Kapel. Do konkursu przystąpiły kapele z Podlasia, Mazowsza, Kurpi i Suwalszczyzny. Zespoły prezentowały m. in. tradycyjne pieśni oraz muzykę ludową. Bialska grupa przedstawiła pieśni i melodie z regionów podlaskiego, rzeszowskiego, łowickiego, lubelskiego, nowosądeckiego, a także pieśni biesiadne. 

Kapela wystąpiła w następującym składzie: śpiew: Dorota Kryczka, Ewelina Kraciuk, Dorota Hubczuk, Katarzyna Gryciuk, Julia Żuk. Instrumentaliści: Sławomir Mielniczuk, Ryszard Kotowski, Arkadiusz Juźko, Wiktoria Kaliszewska, Kamil Brygoła, Jakub Daniluk, Sylwester Brygoła. Kierownikiem zespołu jest Andrzej Karaś. 

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.