Aktualności
Wojewódzkie obchody Święta Policji. Bialska komenda otrzymała swój sztandar (WIDEO)
2015-07-17
W Białej Podlaskiej odbyły się wojewódzkie uroczystości upamiętniające 96. rocznicę uchwalenia przez Sejm ustawy o powołaniu policji państwowej. Obchody miały swój podniosły charakter ze względu na ufundowanie bialskiej komendzie sztandaru, który w uroczysty sposób przekazano na Placu Wolności.

– Nadanie sztandaru jednostce Policji to wielkie wydarzenie. Nie tylko w życiu waszego miasta. Zobowiązuje on w szczególny sposób do przestrzegania etyki zawodowej, honoru i godności policjanta. Wyhaftowane słowa „ojczyzna” i „prawo”, niech staną się waszym życiowym mottem – mówił podczas uroczystości nadinsp. Wojciech Olbryś, zastępca komendanta głównego policji.Przy okazji święta przyznano również specjalne odznaczenia i awanse mundurowym z województwa lubelskiego. Podziękowania trafiły również do prezydenta Dariusza Stefaniuka, który stanął na czele społecznego komitetu fundacji sztandaru i to właśnie z jego rąk chorągiew odebrał insp. Dariusz Dudzik, komendant bialskiej policji.

– Cieszę się, że mogłem w imieniu naszych mieszkańców dołożyć cegiełkę do przekazanego sztandaru, na którym widnieje wizerunek św. Michała Archanioła, patrona zarówno policji, jak i naszego miasta – mówił prezydent, podkreślając autorytet policji, który od lat nie ulega zmianie. 

Na sztandarze znalazły się charakterystyczne emblematy: ośmioramienna gwiazda policyjna, w jej poprzek rozwinięta szarfa w barwach RP, a nad wstęgą tarcza herbowa miasta i patron św. Michał. Uroczystemu przekazaniu chorągwi towarzyszyło przybicie gwoździ honorowych i złożenie wpisów w księdze pamiątkowej. Akt wręczenia sztandaru podpisali nadinsp. Olbryś oraz insp. Dudzik.

W piątek na Placu Wolności nie zabrakło widowiskowej defilady pododdziałów. Można było także obejrzeć sprzęt policyjny i wziąć udział w konkursach. Rarytasem były także wystawy zbiorów historycznych, związanych z policją. Święto stało się ponadto okazją do przekazania i poświęcenia nowych samochodów, które trafiły między innymi do bialskiej komendy.

Pozostałe artykuły

I Bialskie Spotkania Genealogiczne
2024-05-27

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Genealogicznym „W poszukiwaniu korzeni" zapraszają na I Bialskie Spotkania Genealogiczne, które odbędą się 28 maja 2024 r. w Parku Radziwiłłowskim w godz. 12:00-18:00.

Dr Stanisław Romanowski otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny
2024-05-27

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski, autor publikacji „Prawosławny Dekanat Bialski w latach 1918-1939" otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny z rąk Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego.

Dzień Matki
2024-05-26

Dziś najlepsze życzenia składamy wszystkim mamom.

Podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”
2024-05-25

Za nami podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”.

150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej
2024-05-25

Uroczystość związana ze 150-leciem Bialskiej Straży Pożarnej zgromadziła na pl. Wolności wielu gości i delegacji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.