Aktualności
Studenci z zagranicy uczą w Barwnej
2015-07-16
Dwoje studentów – Nattawat z Tajlandii i Vasso z Grecji na tydzień zagościli w naszym mieście. Wolontariusze przyjechali do Białej Podlaskiej na zaproszenie Biblioteki Barwnej. Studenci współtworzą międzynarodowy projekt społeczno-kulturalny „Share-It!”, którego adresatami są instytucje kultury i biblioteki z województwa lubelskiego.

Vasso i Nattawat prowadzą zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Mają one na celu zapoznanie z kulturą, obyczajami, a także zaszczepienie w najmłodszych bialczanach postaw tolerancyjnych. Edukacja kulturalna opiera się przede wszystkim na zajęciach interaktywnych i nauce przez zabawę.

- Organizacja takiego przedsięwzięcia jest dosyć trudna. Zajęcia odbywają się po angielsku. Bariera językowa stanowi problem nie tylko dla pracowników, ale także dla dzieci i naszych zagranicznych gości – mówi Mariola Szupiluk, kierownik Biblioteki Barwnej. – Pomimo to staramy się im jak najwięcej pokazać, zapoznać z naszą kulturą, wspólnie gotujemy międzynarodowe posiłki. Nauka angielskiego jest dodatkowym atutem zajęć. Chcemy pokazać dzieciom i dorosłym, że warto znać języki obce – dodaje.

Studenci pozostaną w Białej Podlaskiej do 17 lipca, jednak to nie koniec ich przygody z Polską. Będą pracowali również w innych instytucjach na terenie województwa lubelskiego.

Inicjatorem projektu jest międzynarodowa organizacja AIESEC, która od blisko 70 lat realizuje programy wolontariatu i praktyk w 126 krajach świata. Dzięki obecności organizacji w Polsce także nasi rodzimi studenci maja możliwość rozwoju osobistego oraz umiejętności komunikacyjnych na całym świecie.
Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.