Aktualności
Studenci z zagranicy uczą w Barwnej
2015-07-16
Dwoje studentów – Nattawat z Tajlandii i Vasso z Grecji na tydzień zagościli w naszym mieście. Wolontariusze przyjechali do Białej Podlaskiej na zaproszenie Biblioteki Barwnej. Studenci współtworzą międzynarodowy projekt społeczno-kulturalny „Share-It!”, którego adresatami są instytucje kultury i biblioteki z województwa lubelskiego.

Vasso i Nattawat prowadzą zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Mają one na celu zapoznanie z kulturą, obyczajami, a także zaszczepienie w najmłodszych bialczanach postaw tolerancyjnych. Edukacja kulturalna opiera się przede wszystkim na zajęciach interaktywnych i nauce przez zabawę.

- Organizacja takiego przedsięwzięcia jest dosyć trudna. Zajęcia odbywają się po angielsku. Bariera językowa stanowi problem nie tylko dla pracowników, ale także dla dzieci i naszych zagranicznych gości – mówi Mariola Szupiluk, kierownik Biblioteki Barwnej. – Pomimo to staramy się im jak najwięcej pokazać, zapoznać z naszą kulturą, wspólnie gotujemy międzynarodowe posiłki. Nauka angielskiego jest dodatkowym atutem zajęć. Chcemy pokazać dzieciom i dorosłym, że warto znać języki obce – dodaje.

Studenci pozostaną w Białej Podlaskiej do 17 lipca, jednak to nie koniec ich przygody z Polską. Będą pracowali również w innych instytucjach na terenie województwa lubelskiego.

Inicjatorem projektu jest międzynarodowa organizacja AIESEC, która od blisko 70 lat realizuje programy wolontariatu i praktyk w 126 krajach świata. Dzięki obecności organizacji w Polsce także nasi rodzimi studenci maja możliwość rozwoju osobistego oraz umiejętności komunikacyjnych na całym świecie.
Pozostałe artykuły

I Bialskie Spotkania Genealogiczne
2024-05-27

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Genealogicznym „W poszukiwaniu korzeni" zapraszają na I Bialskie Spotkania Genealogiczne, które odbędą się 28 maja 2024 r. w Parku Radziwiłłowskim w godz. 12:00-18:00.

Dr Stanisław Romanowski otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny
2024-05-27

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski, autor publikacji „Prawosławny Dekanat Bialski w latach 1918-1939" otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny z rąk Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego.

Dzień Matki
2024-05-26

Dziś najlepsze życzenia składamy wszystkim mamom.

Podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”
2024-05-25

Za nami podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”.

150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej
2024-05-25

Uroczystość związana ze 150-leciem Bialskiej Straży Pożarnej zgromadziła na pl. Wolności wielu gości i delegacji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.