Aktualności
W Szkole Trenerów zakończył się historyczny kurs. Na wręczenie dyplomów przyjechał Adam Nawałka (WIDEO)
2015-07-15
W Szkole Trenerów PZPN zakończył się pierwszy, historyczny kurs na licencję UEFA Pro. Dyplomy odebrało dwudziestu szkoleniowców. Uroczystość była także okazją do panelu dyskusyjnego, którego gośćmi specjalnymi byli: selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka oraz trenerzy: Michał Probierz i Jerzy Brzęczek.

Kurs na licencję UEFA Pro trwał od listopada 2013 roku. Jego ukończenie pozwala na prowadzenie zespołów we wszystkich najważniejszych ligach Europy. Wybrano najlepszego kursanta, którym został selekcjoner kadry U-21 Marcin Dorna. Oprócz niego kurs ukończyli m.in.: Dariusz Dudek, Tomasz Fornalik, Mariusz Rumak, Maciej Stolarczyk i Dariusz Żuraw.

Na konferencji w Białej Podlaskiej pojawiło się około 400 trenerów. Oprócz Nawałki, Probierza i Brzęczka, swój wykład wygłosił m.in. legendarny bramkarz Celticu Glasgow Pat Bonner. Opowiadał on o roli golkipera we współczesnej piłce.

Był także czas na praktykę. Rozegrano mecz pomiędzy absolwentami kursu UEFA Pro, a obecnymi kursantami. Ci drudzy nie pozostawili złudzeń teoretyczne bardziej doświadczonym kolegom i wygrali 4:1. Hattricka ustrzelił były zawodnik Wisły Kraków, a obecnie trener Arki Gdynia, Grzegorz Niciński.

Pozostałe artykuły

Motocykliści zakończyli tegoroczny sezon
2022-09-28

25 września na placu Wolności w Białej Podlaskiej odbyło się XIII Bialskopodlaskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego.  Muzyczną atrakcją spotkania był koncert znanego bialskiego zespołu Gutter Sirens. 

Międzynarodowy sukces bialskich artystów
2022-09-27

W piątek 16 września b.r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Muzeum Okręgowym w Toruniu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród XLIII Międzynarodowego...

Jarmark Michałowy
2022-09-24

Jarmarkiem Michałowym, jak dyktuje piękna tradycja (czerpiąca z czasów Radziwiłłów i Alba Ducalis), rozpoczęliśmy świętowanie dni naszego patrona św. Michała Archanioła.

Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem
2022-09-22

"Razem z posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Riadem Haidarem zaprosiliśmy naszego gościa Jurka Owsiaka na bialskie rondo, jedno z pierwszych noszących nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rusza składanie wniosków o dodatek energetyczny
2022-09-21

Zgodnie z nową ustawą o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw: Dofinansowanie mogą uzyskać osoby, które:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.