Aktualności
W Szkole Trenerów zakończył się historyczny kurs. Na wręczenie dyplomów przyjechał Adam Nawałka (WIDEO)
2015-07-15
W Szkole Trenerów PZPN zakończył się pierwszy, historyczny kurs na licencję UEFA Pro. Dyplomy odebrało dwudziestu szkoleniowców. Uroczystość była także okazją do panelu dyskusyjnego, którego gośćmi specjalnymi byli: selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka oraz trenerzy: Michał Probierz i Jerzy Brzęczek.

Kurs na licencję UEFA Pro trwał od listopada 2013 roku. Jego ukończenie pozwala na prowadzenie zespołów we wszystkich najważniejszych ligach Europy. Wybrano najlepszego kursanta, którym został selekcjoner kadry U-21 Marcin Dorna. Oprócz niego kurs ukończyli m.in.: Dariusz Dudek, Tomasz Fornalik, Mariusz Rumak, Maciej Stolarczyk i Dariusz Żuraw.

Na konferencji w Białej Podlaskiej pojawiło się około 400 trenerów. Oprócz Nawałki, Probierza i Brzęczka, swój wykład wygłosił m.in. legendarny bramkarz Celticu Glasgow Pat Bonner. Opowiadał on o roli golkipera we współczesnej piłce.

Był także czas na praktykę. Rozegrano mecz pomiędzy absolwentami kursu UEFA Pro, a obecnymi kursantami. Ci drudzy nie pozostawili złudzeń teoretyczne bardziej doświadczonym kolegom i wygrali 4:1. Hattricka ustrzelił były zawodnik Wisły Kraków, a obecnie trener Arki Gdynia, Grzegorz Niciński.

Pozostałe artykuły

I Bialskie Spotkania Genealogiczne
2024-05-27

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Genealogicznym „W poszukiwaniu korzeni" zapraszają na I Bialskie Spotkania Genealogiczne, które odbędą się 28 maja 2024 r. w Parku Radziwiłłowskim w godz. 12:00-18:00.

Dr Stanisław Romanowski otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny
2024-05-27

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski, autor publikacji „Prawosławny Dekanat Bialski w latach 1918-1939" otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny z rąk Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego.

Dzień Matki
2024-05-26

Dziś najlepsze życzenia składamy wszystkim mamom.

Podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”
2024-05-25

Za nami podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”.

150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej
2024-05-25

Uroczystość związana ze 150-leciem Bialskiej Straży Pożarnej zgromadziła na pl. Wolności wielu gości i delegacji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.