Aktualności
Tworzyli w plenerze. Zakończyły się warsztaty młodzieży z "Kreski" i "Migawki"
2015-07-14
Od 4 do 13 lipca w Drohiczynie odbyły się warsztaty plastyczno-fotograficzne ,,Dolina Bugu”. Uczestnikami pleneru była młodzież z koła fotograficznego „Migawka” oraz z koła plastycznego ''Kreska'', działających przy Bialskim Centrum Kultury.

– Cieszy nas szczególnie fakt, że na warsztaty decydują się te same osoby. Ciągle możemy cieszyć się zaufaniem tej samej, zdolnej młodzieży – mówią instruktorki grup Małgorzata Piekarska i Renata Sobczak, podkreślając jednocześnie wyjątkową magię Drohiczyna i Pensjonatu na Skarpie, gdzie warsztaty odbywają się już kolejny raz.

Podczas wspaniałej pogody młodzież realizowała w plenerze swoje zamierzenia twórcze. Każda chwila pobytu dostarczała niezapomnianych wrażeń: oglądanie wschodu słońca z Góry Zamkowej, wieczorne podchody, ognisko, piesze wędrówki, poszukiwanie artystycznych kadrów i natchnienia, wśród pełnych kwiecia łąk nadbużańskich.

Podczas pobytu w Drohiczynie powstały wspaniałe prace plastyczne, rzeźby, instalacje, malowane ubrania, zdjęcia oraz ręcznie wykonane pamiątki. – Wakacyjny wyjazd był bardzo udany, pracowity i twórczy – podkreślają z dumą instruktorki. Wystawę powarsztatową prac przewidziano na 25 września.

W plenerze udział wzięli: Gabriela Jurkitewicz, Oliwia Kondratiuk, Maria Szewczyk, Wiktoria Jaworska, Patrycja Jędrzejewska, Maria Antoniewicz, Kamil Sobczak, Natalia Maksymiuk, Adam Piekarski, Julia Kozik, Dominik Nitychoruk, Hubert Krawczyk, Bartosz Korszun, Paweł Sobczak, Martyna Saczuk, Ewa Szczygielska, Zuzanna Reluga, Maciej Dawidziuk.
Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.