Aktualności
Tworzyli w plenerze. Zakończyły się warsztaty młodzieży z "Kreski" i "Migawki"
2015-07-14
Od 4 do 13 lipca w Drohiczynie odbyły się warsztaty plastyczno-fotograficzne ,,Dolina Bugu”. Uczestnikami pleneru była młodzież z koła fotograficznego „Migawka” oraz z koła plastycznego ''Kreska'', działających przy Bialskim Centrum Kultury.

– Cieszy nas szczególnie fakt, że na warsztaty decydują się te same osoby. Ciągle możemy cieszyć się zaufaniem tej samej, zdolnej młodzieży – mówią instruktorki grup Małgorzata Piekarska i Renata Sobczak, podkreślając jednocześnie wyjątkową magię Drohiczyna i Pensjonatu na Skarpie, gdzie warsztaty odbywają się już kolejny raz.

Podczas wspaniałej pogody młodzież realizowała w plenerze swoje zamierzenia twórcze. Każda chwila pobytu dostarczała niezapomnianych wrażeń: oglądanie wschodu słońca z Góry Zamkowej, wieczorne podchody, ognisko, piesze wędrówki, poszukiwanie artystycznych kadrów i natchnienia, wśród pełnych kwiecia łąk nadbużańskich.

Podczas pobytu w Drohiczynie powstały wspaniałe prace plastyczne, rzeźby, instalacje, malowane ubrania, zdjęcia oraz ręcznie wykonane pamiątki. – Wakacyjny wyjazd był bardzo udany, pracowity i twórczy – podkreślają z dumą instruktorki. Wystawę powarsztatową prac przewidziano na 25 września.

W plenerze udział wzięli: Gabriela Jurkitewicz, Oliwia Kondratiuk, Maria Szewczyk, Wiktoria Jaworska, Patrycja Jędrzejewska, Maria Antoniewicz, Kamil Sobczak, Natalia Maksymiuk, Adam Piekarski, Julia Kozik, Dominik Nitychoruk, Hubert Krawczyk, Bartosz Korszun, Paweł Sobczak, Martyna Saczuk, Ewa Szczygielska, Zuzanna Reluga, Maciej Dawidziuk.
Pozostałe artykuły

IX edycja Budżetu Obywatelskiego startuje!!!
2024-07-19

Po raz IX zapraszamy Państwa do wspólnego gospodarowania pieniędzmi z budżetu naszego miasta. W tym roku przeznaczamy na Budżet Obywatelski Białej Podlaskiej 2 205 000 zł, do którego już od 22 lipca 2024 r. będziecie mogli Państwo składać swoje propozycje.

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.