Aktualności

Wielki finał Bialskiej Ligi Historycznej: Wyłoniono najlepszych młodych historyków
2026-05-16

Bialska Liga Historyczna podsumowana

W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych z miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego, a honorowy patronat nad konkursem objął prezydent miasta Michał Litwiniuk, który wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych dr. Stanisławem Romanowskim wręczyli nagrody laureatom. Wśród nagród był m.in. rower.

Najlepsi okazali się:

W kategorii klas IV:

1. Paweł Janczuk (Katolicka Szkoła Podstawowa)

2. Marcel Kuszneruk (Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej )

3. Bartłomiej Szymaniuk (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej)

W kategorii klas V:

1. Wiktor Andrusiuk (Zespół Szkół w Białej Podlaskiej - Szkoła Podstawowa nr 9)

2. Szymon Jaciów-Sobkiewicz (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej)

2. Jan Jarząbkowski (Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej)

3. Michał Weśniuk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej)

W kategorii klas VI:

1. Franciszek Bielecki ( Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu)

2. Gabriel Jastrzębski (Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej)

3. Maksymilian Kalicki (Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej)

3. Zuzanna Zdunek (Szkoła Podstawowa nr 4 w Białej Podlaskiej)

W kategorii klas VII:

1. Agata Makarewicz (Szkoła Podstawowa w Chotyłowie)

2. Wojciech Hałasa (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia)

3. Michał Kononiuk (Szkoła Podstawowa nr 9)

W kategorii klas VIII:

1. Michał Kulpa (Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej)

2. Lena Waleniuk (Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej)

3. Karol Reszotnik (Szkoła Podstawowa nr 4 w Białej Podlaskiej)

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym

Pomysłodawcą Bialskich Lig Przedmiotowych jest pan Andrzej Pawlik, a organizowanej od 2013 r. Bialskiej Ligi Historycznej - nauczycielka historii ZSZ nr 2 Ewa Piech.

Koordynatorkami podsumowanej właśnie edycji były nauczycielki ZSZ Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej: Ewa Piech, Marta Makarska-Makaruk i Elżbieta Dorosz.

Pozostałe artykuły

uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...

Komunikat
2026-06-17

  41 Baza Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie informuje o planowanych w dniu 18 czerwca 2026 r. lotach w przestrzeni powietrznej nad miastem Biała Podlaska z udziałem samolotów M-346...

Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...

Nadchodzące wydarzenia

Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.