uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...
W Białej Podlaskiej odbyły się uroczyste obchody święta 34 Pułku Piechoty, zorganizowane wspólnie przez prezydenta miasta oraz dowódcę Garnizonu Biała Podlaska, ppłk. Pawła Szymańskiego. Wydarzenie, nawiązujące do tradycji zapoczątkowanej w dwudziestoleciu międzywojennym, zgromadziło liczne delegacje oraz mieszkańców miasta.
W oficjalnej części uroczystości uczestniczyło wojsko, kompania honorowa, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele środowisk akademickich i szkolnych, w tym studenci AWF Biała Podlaska, klasa mundurowa z II LO im. Emilii Plater oraz orkiestra IV LO im. Stanisława Staszica.
Wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych
Ważnym punktem programu było uhonorowanie osób zasłużonych dla obronności i pamięci historycznej.
-
Medale „Za zasługi dla obronności kraju”:
-
Złote: Maria Szkodzińska i Andrzej Szkodziński.
-
Srebrne: Kazimiera Krukowska i Zbigniew Krukowski.
-
-
Medale „Pro Patria”:
-
ppłk Paweł Szymański, mjr Jan Krysiuk, kpt. Radosław Ostapowicz, kpt. Dariusz Domański oraz por. Marek Kucharski.
-
Piknik wojskowy i oprawa artystyczna
Uroczystościom towarzyszył tradycyjny piknik wojskowy, który stał się okazją do integracji mieszkańców z przedstawicielami służb mundurowych. O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali:
-
Stowarzyszenie Zespół Tańca Ludowego „Biawena”,
-
Studio Wokalne Brevis,
-
chór „Echo Podlasia”,
-
solista Józef Komorowski.
W organizację obchodów włączyły się liczne formacje i instytucje, m.in. 1 Warszawska Brygada Pancerna, 18 Dywizja Zmechanizowana, 18 Łomżyński Pułk Logistyczny, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Zakład Karny oraz miejskie instytucje kultury i przedstawiciele Rady Miasta.
Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...
Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”





