Aktualności
Trwają wakacyjne koncerty. Tubas zachwycił mimo słabej pogody (WIDEO)
2015-07-11

Na Placu Wolności znowu było głośno. Tym razem, mimo pochmurnej i zimnej aury, energetyczną rozrywkę zaproponowała grupa Tubas Składowski. Bialska formacja pokazała się z bardzo dobrej strony, grając dobrze znany repertuar i kilka nowych utworów, które znajdą się na drugim albumie grupy.

– Na razie nie mamy konkretnej daty, ale płyta na pewno się ukaże. Mamy zamiar zrealizować ją podobnie jak pierwszą. Skupiamy się na koncertach, gdzie możemy pokazać się tak, jak lubimy najbardziej – mówi Dominik „Domek” Masalski, który swoimi tekstami rozgrzewał publiczność do czerwoności. Na wocalu towarzyszył mu Woytak, a za plecami sprawni instrumentaliści: Jeff (gitara), Huffy (klawisze), Qdłaty (bas) i Mewa (perkusja). 

Liczna publika doskonale znała sprawdzone numery. I nawet jeśli na początku współpraca szła niezgrabnie, to gdy zrobiło się ciemno, atmosfera na scenie i przed nią stała się odpowiednio luźna. Członkowie grupy przyznają, że ciągle brakuje im okazji do bezpośredniej wymiany energii z publicznością. Po wydaniu debiutanckiej płyty w ubiegłym roku wszystko wskazywało na to, że niedostatek występów to tylko kwestia czasu. W rzeczywistości dopiero teraz nadeszła pod tym względem odmiana.Wyjątkowym i przełomowym koncertem okazał się występ podczas festiwalu w Dębicy, gdzie zespołowi udało się sięgnąć po główną nagrodę imprezy. Tam spotkali się ze świetną realizacją techniczną i perfekcyjnym przyjęciem przez publiczność. Dlatego coraz częściej i głośniej mówią o nowej płycie, która ma być bardziej rozbudowana aranżacyjnie i bardziej elektroniczna. Również w warstwie tekstowej dokona się postęp, bo nowe kompozycje wybrzmią z jeszcze większą autentycznością. W piątek usłyszeliśmy 4 utwory, które prawdopodobnie trafią na nowy longplay grupy. 

Za nim jednak światło dzienne ujrzy nowy album Tubasa, w sieci można zobaczyć najnowszy klip grupy do remiksu utworu „Bez konserwantów”. To malownicza podróż po Białej tropem pomarańczy i zdrowego odżywiania. Bialska ekipa po raz kolejny udowadnia, że muzyka jest ważna, ale stanowi tylko idealny środek do mówienia o naprawdę istotnych sprawach. Piątkowy koncert na Placu potwierdził, że chłopaki ciągle mają wiele do powiedzenia, a robią to głośno i dosadnie, za każdym razem trafiając w punkt. 

Podczas wakacyjnych koncertów organizowanych na Placu Wolności przez prezydenta Dariusza Stefaniuka zawsze można wygrać atrakcyjne nagrody. W miniony piątek mieliśmy kupony do bialskiej burgerowni "Mappy" oraz gadżety Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Rozkład jazdy wakacyjnych koncertów
17.07 – Kasia Sawczuk
24.07 – Silk
31.07 – E 30 Acoustic Trio
07.08 – Seaside Jazz Band
14.08 – Dominik Kanderski Blues Band
21.08 - Chwilka

Pozostałe artykuły

Pokaz sprzętu wojskowego
2024-03-04

6 marca 2024 roku, w godz. 11.00-15.00, w Białej Podlaskiej odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego biorącego udział w ćwiczeniu taktycznym z wojskami NATO pod kryptonimem „DRAGON-24”.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy
2024-03-04

W 1984 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy - PEN Club założone w drugiej dekadzie XX w. ustanowiło Dzień Pisarza. Obchodzi się je od tego czasu 3 marca. Nazwa PEN Club pochodzi od pierwszych liter angielskich słów: poets, playwrights [poeci, dramatopisarze], essayists [eseiści], novelists [powieściopisarze], tworzących wyraz pen [pióro].

Dzień Promocji Zdrowia
2024-03-04

7 marca r. w godz. 10:00 - 14:00 prezydent miasta Michał Litwiniuk zaprasza na Dzień Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-03-03

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na uroczystościach miejskich na które zaprosił prezydent Michał Litwiniuk, uczestniczyli przedstawiciele wojska, służb mundurowych, władz...

Otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane"
2024-03-02

Wczoraj w Bialskiej Galerii Fotografii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane" autorstwa utalentowanego fotografa Andrzeja Grudnia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.