Aktualności
Trwają wakacyjne koncerty. Tubas zachwycił mimo słabej pogody (WIDEO)
2015-07-11

Na Placu Wolności znowu było głośno. Tym razem, mimo pochmurnej i zimnej aury, energetyczną rozrywkę zaproponowała grupa Tubas Składowski. Bialska formacja pokazała się z bardzo dobrej strony, grając dobrze znany repertuar i kilka nowych utworów, które znajdą się na drugim albumie grupy.

– Na razie nie mamy konkretnej daty, ale płyta na pewno się ukaże. Mamy zamiar zrealizować ją podobnie jak pierwszą. Skupiamy się na koncertach, gdzie możemy pokazać się tak, jak lubimy najbardziej – mówi Dominik „Domek” Masalski, który swoimi tekstami rozgrzewał publiczność do czerwoności. Na wocalu towarzyszył mu Woytak, a za plecami sprawni instrumentaliści: Jeff (gitara), Huffy (klawisze), Qdłaty (bas) i Mewa (perkusja). 

Liczna publika doskonale znała sprawdzone numery. I nawet jeśli na początku współpraca szła niezgrabnie, to gdy zrobiło się ciemno, atmosfera na scenie i przed nią stała się odpowiednio luźna. Członkowie grupy przyznają, że ciągle brakuje im okazji do bezpośredniej wymiany energii z publicznością. Po wydaniu debiutanckiej płyty w ubiegłym roku wszystko wskazywało na to, że niedostatek występów to tylko kwestia czasu. W rzeczywistości dopiero teraz nadeszła pod tym względem odmiana.Wyjątkowym i przełomowym koncertem okazał się występ podczas festiwalu w Dębicy, gdzie zespołowi udało się sięgnąć po główną nagrodę imprezy. Tam spotkali się ze świetną realizacją techniczną i perfekcyjnym przyjęciem przez publiczność. Dlatego coraz częściej i głośniej mówią o nowej płycie, która ma być bardziej rozbudowana aranżacyjnie i bardziej elektroniczna. Również w warstwie tekstowej dokona się postęp, bo nowe kompozycje wybrzmią z jeszcze większą autentycznością. W piątek usłyszeliśmy 4 utwory, które prawdopodobnie trafią na nowy longplay grupy. 

Za nim jednak światło dzienne ujrzy nowy album Tubasa, w sieci można zobaczyć najnowszy klip grupy do remiksu utworu „Bez konserwantów”. To malownicza podróż po Białej tropem pomarańczy i zdrowego odżywiania. Bialska ekipa po raz kolejny udowadnia, że muzyka jest ważna, ale stanowi tylko idealny środek do mówienia o naprawdę istotnych sprawach. Piątkowy koncert na Placu potwierdził, że chłopaki ciągle mają wiele do powiedzenia, a robią to głośno i dosadnie, za każdym razem trafiając w punkt. 

Podczas wakacyjnych koncertów organizowanych na Placu Wolności przez prezydenta Dariusza Stefaniuka zawsze można wygrać atrakcyjne nagrody. W miniony piątek mieliśmy kupony do bialskiej burgerowni "Mappy" oraz gadżety Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Rozkład jazdy wakacyjnych koncertów
17.07 – Kasia Sawczuk
24.07 – Silk
31.07 – E 30 Acoustic Trio
07.08 – Seaside Jazz Band
14.08 – Dominik Kanderski Blues Band
21.08 - Chwilka

Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.