Aktualności
Trwają wakacyjne koncerty. Tubas zachwycił mimo słabej pogody (WIDEO)
2015-07-11

Na Placu Wolności znowu było głośno. Tym razem, mimo pochmurnej i zimnej aury, energetyczną rozrywkę zaproponowała grupa Tubas Składowski. Bialska formacja pokazała się z bardzo dobrej strony, grając dobrze znany repertuar i kilka nowych utworów, które znajdą się na drugim albumie grupy.

– Na razie nie mamy konkretnej daty, ale płyta na pewno się ukaże. Mamy zamiar zrealizować ją podobnie jak pierwszą. Skupiamy się na koncertach, gdzie możemy pokazać się tak, jak lubimy najbardziej – mówi Dominik „Domek” Masalski, który swoimi tekstami rozgrzewał publiczność do czerwoności. Na wocalu towarzyszył mu Woytak, a za plecami sprawni instrumentaliści: Jeff (gitara), Huffy (klawisze), Qdłaty (bas) i Mewa (perkusja). 

Liczna publika doskonale znała sprawdzone numery. I nawet jeśli na początku współpraca szła niezgrabnie, to gdy zrobiło się ciemno, atmosfera na scenie i przed nią stała się odpowiednio luźna. Członkowie grupy przyznają, że ciągle brakuje im okazji do bezpośredniej wymiany energii z publicznością. Po wydaniu debiutanckiej płyty w ubiegłym roku wszystko wskazywało na to, że niedostatek występów to tylko kwestia czasu. W rzeczywistości dopiero teraz nadeszła pod tym względem odmiana.Wyjątkowym i przełomowym koncertem okazał się występ podczas festiwalu w Dębicy, gdzie zespołowi udało się sięgnąć po główną nagrodę imprezy. Tam spotkali się ze świetną realizacją techniczną i perfekcyjnym przyjęciem przez publiczność. Dlatego coraz częściej i głośniej mówią o nowej płycie, która ma być bardziej rozbudowana aranżacyjnie i bardziej elektroniczna. Również w warstwie tekstowej dokona się postęp, bo nowe kompozycje wybrzmią z jeszcze większą autentycznością. W piątek usłyszeliśmy 4 utwory, które prawdopodobnie trafią na nowy longplay grupy. 

Za nim jednak światło dzienne ujrzy nowy album Tubasa, w sieci można zobaczyć najnowszy klip grupy do remiksu utworu „Bez konserwantów”. To malownicza podróż po Białej tropem pomarańczy i zdrowego odżywiania. Bialska ekipa po raz kolejny udowadnia, że muzyka jest ważna, ale stanowi tylko idealny środek do mówienia o naprawdę istotnych sprawach. Piątkowy koncert na Placu potwierdził, że chłopaki ciągle mają wiele do powiedzenia, a robią to głośno i dosadnie, za każdym razem trafiając w punkt. 

Podczas wakacyjnych koncertów organizowanych na Placu Wolności przez prezydenta Dariusza Stefaniuka zawsze można wygrać atrakcyjne nagrody. W miniony piątek mieliśmy kupony do bialskiej burgerowni "Mappy" oraz gadżety Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Rozkład jazdy wakacyjnych koncertów
17.07 – Kasia Sawczuk
24.07 – Silk
31.07 – E 30 Acoustic Trio
07.08 – Seaside Jazz Band
14.08 – Dominik Kanderski Blues Band
21.08 - Chwilka

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.