Aktualności
Bialskie siatkarki ósme w Polsce
2015-07-10
Od 2 do 5 lipca w Krakowie rozegrano 21. edycję siatkarskiego turnieju Kinder + Sport. Jest to program przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promowania aktywnego stylu życia. Siatkarki bialskiej „Szóstki” wywalczyły w nim ósme miejsce.

Projekt opiera się na głębokim przekonaniu, że aktywny styl życia jest treningiem nie tylko dla ciała, ale również dla emocji oraz ważnym elementem edukacji w rozwoju dziecka. Dlatego też Kinder+Sport pracuje na rzecz promowania aktywności fizycznej wśród dzieci, by zapewnić im mnóstwo radosnych wspomnień

Przez trzy upalne dni w sześciu halach Akademii Górniczo – Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wisły Kraków rozegrano 1 608 pasjonujących potyczek. Bardzo dobrze spisały się młode siatkarki „Szóstki”. Podopieczne Bożeny i Grzegorza Gajewskich, uczennice klasy piątek Szkoły Podstawowej nr 6, które w „trójkach” zajęły bardzo wysokie 8. miejsce w Polsce. Skład zespołu: Martyna Najdyhor, Anastazja Mościcka, Natalia Arseniuk, Paulina Martyniuk.

Ich starsze koleżanki z klasy VI startowały w „czwórkach” zajmując 23. Miejsce w Polsce. Skład zespołu: Aleksandra Chylimoniuk, Amelia Kozłowska, Wiktoria Pykacz, Paulina Gryciuk, Kamila Gawrońska, Anna Izdebska.

W Krakowie gościło 1 344 zawodniczek i zawodników, 288 trenerów z 16 województw i setki rodziców. Ambasadorami rozgrywek Kinder+Sport są Sebastian Świderski i Piotr Gruszka. W każdej kategorii wiekowej startowało 48 najlepszych zespołów z całej Polski.
Pozostałe artykuły

9 edycja Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2021-08-17

16 sierpnia br. w naszym mieście odbyła się 9 edycja Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W biegu honorowym na dystansie 1963 m wzięło udział około 200 uczestników.

Młodzi sportowcy otrzymali stypendia prezydenta
2020-03-05

Prezydent Michał Litwiniuk wręczył umowy stypendialne 15 młodym sportowcom wyróżniającym się sukcesami sportowymi. Łączna kwota stypendiów sportowych to 59 tys. zł.

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

I turniej OLDBOYÓW o Puchar Prezydenta Miasta
2019-06-11

Po raz pierwszy Dni Białej Podlaskiej rozpoczęły się na sportowo. 25 maja na boisku MOSiR odbył się I Międzynarodowy Turniej OLDBOY w Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska.  Wzięło w nim udział pięć zespołów:  Adams Brześć, Huragan Międzyrzec Podlaski, Oldboy Biała Podlaska, Oldboy Terespol, Oldboy II Biała Podlaska.  

Minister Sportu i Turystyki docenił sukcesy bialskich młodych sportowców
2019-05-29

Biała Podlaska zajęła VI miejsce w klasyfikacji powiatów z liczbą mieszkańców do 80 tys. Systemu Sportu Młodzieżowego 2018. Statuetkę i list gratulacyjny Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki odebrał w ubiegłym tygodniu wiceprezydent Maciej Buczyński.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.