Aktualności
Koncertowe atrakcje w mieście. Wiemy w jakim składzie zagrają "Panny Wyklęte"! (WIDEO)
2015-07-10
26 września w ramach Dni Patrona Biała Podlaska będzie gościła wyjątkowe artystki z projektu, inspirowanego historią Żołnierzy Wyklętych. Na Placu Wolności będzie aż tłoczno od gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wiemy już kto pojawi się na scenie. 

Panny Wyklęte stworzył Darek Malejonek i Maleo Reagge Rockers. To próba opowiedzenia trudnej historii z pomocą czołowych wokalistek polskiej sceny. W utworach zostają poruszone tematy zesłania, tęsknoty za krajem i zetknięcia z obcą kulturą. Różnorodne stylistycznie kompozycje zabrzmią z elementami folkowymi i orientalnymi.Koncert w Białej został włączony w obchody Dnia Patrona. Na scenie obok Maleo Reggae wystąpią: Kasia Kowalska, Marika, Lilu, Kasia Malejonek, zespół "Dziewczyny" oraz Marcelina. 

Zanim jednak w mieście pojawi się czołówka polskich wokalistek, będzie można bawić się podczas wyjątkowego pożegnania wakacji. 28 sierpnia w Parku Radziwiłłowskim odbędzie się Summer Off, na którym nie zabraknie mocnych akcentów muzycznych. Zacznie Etna Kontrabande, czyli grupa pomorskich muzyków, znana z energetycznej mieszanki ska, rocka i reggae.  Później publiczność rozgrzeje wspólny projekt Łony, Webbera i The Pimps. Kulminacją wieczoru będzie mocne uderzenie Luxtorpedy.Pozostałe artykuły

Pokaz sprzętu wojskowego
2024-03-04

6 marca 2024 roku, w godz. 11.00-15.00, w Białej Podlaskiej odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego biorącego udział w ćwiczeniu taktycznym z wojskami NATO pod kryptonimem „DRAGON-24”.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy
2024-03-04

W 1984 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy - PEN Club założone w drugiej dekadzie XX w. ustanowiło Dzień Pisarza. Obchodzi się je od tego czasu 3 marca. Nazwa PEN Club pochodzi od pierwszych liter angielskich słów: poets, playwrights [poeci, dramatopisarze], essayists [eseiści], novelists [powieściopisarze], tworzących wyraz pen [pióro].

Dzień Promocji Zdrowia
2024-03-04

7 marca r. w godz. 10:00 - 14:00 prezydent miasta Michał Litwiniuk zaprasza na Dzień Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-03-03

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na uroczystościach miejskich na które zaprosił prezydent Michał Litwiniuk, uczestniczyli przedstawiciele wojska, służb mundurowych, władz...

Otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane"
2024-03-02

Wczoraj w Bialskiej Galerii Fotografii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane" autorstwa utalentowanego fotografa Andrzeja Grudnia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.