Aktualności
Prezydent po raz pierwszy przyznał stypendia kulturalne
2015-07-09

Prezydent Dariusz Stefaniuk po raz pierwszy przyznał stypendium kulturalne. O wyróżnienia mogły się starać osoby, zajmujące się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Nagrody miały być odpowiedzią na przyznawane od lat podobne gratyfikacje w dziedzinie sportu. W pierwszej odsłonie bialski włodarz postanowił wyróżnić działalność Damiana Trzpila.

– To co robię sprawia mi dużą przyjemność, nigdy nie nastawiam się na zyski i staram się robić to dla siebie, dla spełniania własnych marzeń i pragnień. Jestem dumny że mogłem odebrać takie stypendium jako pierwszy. Rozpiera mnie duma i radość. Mam nadzieję że uda mi się także zmotywować innych do sięgania po takie wyróżnienia – mówił zadowolony stypendysta, odbierając nagrodę z rąk prezydenta.

Damian jest obecnie studentem Państwowej Szkoły Wyższej i właśnie tam realizuje projekt studenckiego zespołu Diffrent. Środki stypendialne mają zostać przeznaczone między innymi na nagranie klipu promocyjnego. Oprócz działalności wokalnej, stypendysta znany jest z organizacji dużych przedsięwzięć rozrywkowych, cieszących się sporym zainteresowaniem w mieście. Ostatnio został też zwycięzcą imprezy charytatywnej "Moja twarz brzmi znajomo", w której wcielił się w rolę popularnej wokalistki disco polo Shazzy.

– Bardzo się cieszę, że mamy w mieście tak zdolną młodzież. Mam nadzieję, że te stypendium będzie ważną motywacją do osiągania kolejnych, ważnych celów w dziedzinie kultury i działalności artystycznej. Serdecznie gratuluję tego wyróżnienia, licząc na częstsze okazje do podobnych spotkań z utalentowaną młodzieżą w przyszłości – mówił podczas wręczania nagrody prezydent Stefaniuk.

Kandydatów do stypendium oceniała i rekomendowała specjalna komisja. We wniosku należało dokładnie opisać program wykorzystania środków stypendialnych. Po zakończeniu programu (maksymalny okres dofinansowania działalności artystycznej to 10 miesięcy) niezbędne będzie przedstawienie sprawozdania z wykonanego projektu. Istotnym jest, aby miał on charakter działań na rzecz miasta.  

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.