Aktualności
Prezydent po raz pierwszy przyznał stypendia kulturalne
2015-07-09

Prezydent Dariusz Stefaniuk po raz pierwszy przyznał stypendium kulturalne. O wyróżnienia mogły się starać osoby, zajmujące się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Nagrody miały być odpowiedzią na przyznawane od lat podobne gratyfikacje w dziedzinie sportu. W pierwszej odsłonie bialski włodarz postanowił wyróżnić działalność Damiana Trzpila.

– To co robię sprawia mi dużą przyjemność, nigdy nie nastawiam się na zyski i staram się robić to dla siebie, dla spełniania własnych marzeń i pragnień. Jestem dumny że mogłem odebrać takie stypendium jako pierwszy. Rozpiera mnie duma i radość. Mam nadzieję że uda mi się także zmotywować innych do sięgania po takie wyróżnienia – mówił zadowolony stypendysta, odbierając nagrodę z rąk prezydenta.

Damian jest obecnie studentem Państwowej Szkoły Wyższej i właśnie tam realizuje projekt studenckiego zespołu Diffrent. Środki stypendialne mają zostać przeznaczone między innymi na nagranie klipu promocyjnego. Oprócz działalności wokalnej, stypendysta znany jest z organizacji dużych przedsięwzięć rozrywkowych, cieszących się sporym zainteresowaniem w mieście. Ostatnio został też zwycięzcą imprezy charytatywnej "Moja twarz brzmi znajomo", w której wcielił się w rolę popularnej wokalistki disco polo Shazzy.

– Bardzo się cieszę, że mamy w mieście tak zdolną młodzież. Mam nadzieję, że te stypendium będzie ważną motywacją do osiągania kolejnych, ważnych celów w dziedzinie kultury i działalności artystycznej. Serdecznie gratuluję tego wyróżnienia, licząc na częstsze okazje do podobnych spotkań z utalentowaną młodzieżą w przyszłości – mówił podczas wręczania nagrody prezydent Stefaniuk.

Kandydatów do stypendium oceniała i rekomendowała specjalna komisja. We wniosku należało dokładnie opisać program wykorzystania środków stypendialnych. Po zakończeniu programu (maksymalny okres dofinansowania działalności artystycznej to 10 miesięcy) niezbędne będzie przedstawienie sprawozdania z wykonanego projektu. Istotnym jest, aby miał on charakter działań na rzecz miasta.  

Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.