Aktualności
Święto rodziny we Wspólnym Świecie
2015-07-08

W ośrodku Wspólny Świat odbyło się święto rodziny. Do zabaw i gier zaprosili terapeuci, wychowawcy i nauczyciele. Nie zabrakło dobrych nastrojów i ważnej refleksji na temat roli ojca w rodzinie.

Okazją do świętowania był przypadający w czerwcu Dzień Ojca. – Rola mężczyzny w rodzinie, gdzie występuje niepełnosprawność, jest często niedoceniona, a to niesłuszne i krzywdzące przekonanie. Ojcowie odgrywają bardzo ważną rolę w terapii. Są też nieocenionym wsparciem dla matek swoich dzieci – podkreślała Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat.

Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo atrakcji – gry i zabawy, konkurencje sportowe i malowanie twarzy. Dużą frajdę sprawili najmłodszym bialscy strażacy, którzy demonstrowali sprzęt pożarniczy i wnętrze wozu strażackiego. Dzieci bardzo zaangażowały się w konkurencje sportowe, za co dostały w nagrodę watę cukrową i popcorn. Dla ich rodziców nagrodą było obserwowanie ich starań i zmagań.

Organizowanie podobnych spotkań jest już we Wspólnym Świecie tradycją. – W ten sposób chcemy nie tylko sprawić przyjemność naszym podopiecznym, ale przede wszystkim pokazać, jak ważne jest współdziałanie szkoły i przedszkola z opiekunami dzieci. Tu chodzi nie tylko o integrację, ale o zawiązanie autentycznej wspólnoty. Tylko w ten sposób możemy skutecznie pomagać dzieciom z autyzmem – mówi prezes stowarzyszenia.


Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.