W Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste podsumowanie czerwcowych zmagań szkół w ramach rywalizacji o Superpuchar Rowerowej Stolicy Polski
Na Babskim Rynku zaprezentowany został spektakl „Na granicy światów” w wykonaniu Teatru Atelier z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej, inspirowany twórczością Adama Mickiewicza.
Młodzież poruszyła w nim tematykę obecności, pamięci i duchowego dialogu między żywymi a zmarłymi, pokazując, że teatr może być pomostem między tradycją a współczesnością.
Wydarzenie było okazją do zaprezentowania talentu uczniów oraz ożywienia przestrzeni publicznej w centrum miasta. Spektakl wpisuje się w założenia projektu unijnego dotyczącego rewitalizacji Babskiego Rynku, dzięki któremu powstała przestrzeń sprzyjająca integracji mieszkańców i organizacji wydarzeń kulturalnych.
Zaangażowanie w realizację projektu okazali: wicedyrektor Beata Samojluk oraz nauczyciele Jarosław Darczuk, Iwona Świderska i Magda Nowosielska.
To wydarzenie udowodniło, że nowe oblicze Babskiego Rynku może łączyć funkcję handlową z kulturalną, tworząc miejsce spotkań i wspólnego przeżywania sztuki.
Partnerami przedsięwzięcia byli Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Zakład Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o.
Wschodnia granica Europy to miejsce pełne wyzwań, ale również szans. Z inicjatywy poseł do Parlamentu Europejskiego Marty Wcisło
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się I Kongres Senioralny poświęcony rozwojowi polityki senioralnej w regionie oraz wzmocnieniu współpracy między administracją rządową, samorządową i środowiskami senioralnymi. Białą Podlaską reprezentowali Artur P. Artecki






 
        