uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...
W ZSZ Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie doradców zawodowych, które stanowiło jedno z działań w ramach realizowanego przez miasto Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego.
Uczestnicy podzielili się dobrymi praktykami, które są realizowane w bialskich szkołach. Pani Magdalena Miczko, pedagog i doradca zawodowy w Szkole Podstawowej nr 5 przedstawiła nowatorskie metody pracy doradcy zawodowego z uczniami z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Natomiast pani Dorota Stepaniuk-Drewulska omówiła, m.in. metody badań predyspozycji zawodowych stosowane w ZSZ nr 1 oraz rolę praktyk zawodowych. Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zaprezentował także przykład dobrej współpracy szkoły z firmą Alu Team Polska Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo objęło patronatem klasę o profilu technik mechatronik oraz wsparło rozwój pracowni zawodowej, przekazując sprzęt o wartości 50 tys. zł. Dzięki temu uczniowie poza nauką w środowisku pracodawcy mogą kształcić się w szkole na nowoczesnym sprzęcie, zdobywając kluczowe umiejętności praktyczne.
W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel lokalnych przedsiębiorców, który podtrzymał wcześniejszą deklarację organizacji wycieczek zawodoznawczych przez firmy zrzeszone w Bialskopodlaskiej Izbie Gospodarczej.
Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych dr Stanisław Romanowski omówił kierunki działania w ramach Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego, na rok szkolny 2024/2025.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i cenne inicjatywy!
Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...
Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”





