W Wielki Piątek Urząd Miasta będzie otwarty do godziny 13:00
2025-04-15
Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.
Spotkanie autorskie z pisarką Moniką Koszewską odbędzie się 7 listopada w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Orzechowej 34. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny!
Monika Koszewska to prawdziwa mistrzyni pióra, której wszechstronność i talent podbiły serca czytelników zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zyskała uznanie dzięki różnorodnej twórczości, która obejmuje powieści obyczajowe, historyczne oparte na faktach, kryminały, a także książki dla dzieci. Jej twórczość to nie tylko źródło rozrywki, lecz także inspiracji i głębokich refleksji nad współczesnymi problemami społecznymi. Jedną z najważniejszych książek Moniki Koszewskiej jest "Niepokorna, niezłomna. Krystyna Skarbek", opowieść o legendarnej agentce brytyjskiego wywiadu z czasów II wojny światowej, która zdobyła szerokie uznanie dzięki wnikliwej analizie postaci oraz poruszającemu przedstawieniu odważnych wyborów bohaterki. Inne popularne pozycje to m.in. "Kiedyś nadejdzie ten dzień", "Nadszedł ten dzień", "Przeminął ten dzień", które opowiadają o relacjach międzyludzkich i osobistych kryzysach, ukazując wyjątkową zdolność Koszewskiej do zgłębiania ludzkiej natury.
Na wydarzenie zapraszają: Prezydent Miasta Michał Litwiniuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej.
Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.
To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę serdeczności, tak docenianą przez wystawców z całego kraju i z zagranicy i odwiedzających plac Wolności.
W spólnie obejrzymy animowany hit kinowy dla całej rodziny o bocianie, który pakuje się w niezłe kłopoty. Nie ma tu ograniczeń wiekowych.
Decyzja Mieszka I w 966 roku była początkiem polskiej państwowości oraz wprowadzenia naszego kraju do kręgu Europy. Młodzież z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej uczciła tę rocznicę, przygotowując krótką lekcję historii, za którą w imieniu prezydenta Michaał Litwiniuka podziękowała zastępca Justyna Gorczyca.
Wzięło w niej udział 100 uczniów z 13 szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pod dyrekcją Ryszarda Dołęgi. Szkoła ta jest także organizatorem wszystkich trzech etapów konkursu.