Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, bialski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował dla seniorów uroczyste spotkanie integracyjne....
Już dziś zapraszamy na premierę spektaklu pt.: "Panie Kochanku" w wykonaniu Teatru Słowa działającego przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego.
Spektakl odbędzie o godzinie 17:00 w sali widowiskowej przy ulicy Brzeskiej 41.
Na scenie wystąpią: Andrzej Antsipenka, Faustyna Wojdakowska, Bożena Jaroszuk-Różycka, Maksymilian Hołownia, Tadeusz Humin, Lena Antsipenka oraz Danuta Szaniawska.
Spektakl na podstawie scenariusza Jacka Daniluka wyreżyserowała Danuta Szaniawska, natomiast kostiumy przygotowała Małgorzata Maciejewska.
Do udziału w wydarzeniu zapraszają: prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego.
Podwójny triumf „Piątki”: Szkoła Podstawowa nr 5 mistrzem Białej Podlaskiej w piłce nożnej
Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej rozegrano półfinał wojewódzki w piłce plażowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. Nad przebiegiem sportowych zmagań patronat sprawował prezydent miasta Michał Litwiniuk. Po zaciętej i widowiskowej rywalizacji na piasku, przepustki do kolejnego etapu rozgrywek wywalczyły dwa najlepsze zespoły. Wyniki awansów:
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z bialczanką Anną Siedlecką, które przyciągnęło licznych miłośników literatury.





