Aktualności
Znaleziono kolejne niewybuchy. Ewakuacja mieszkańców
2024-10-03

Informacja o ewakuacji mieszkańców w rejonie ulic:
- T. Kościuszki,
- A. Asnyka,
- Al. Jana Pawła II od ul. Sidorskiej do dworca PKP,
- M. Reja,
- Składowej,
- Torowej,
- 61 Lotniczego Pułku Szkolno-Bojowego,
- Dokudowskiej,
- Handlowej.

Podczas prac budowlanych prowadzonych na terenie jednostki wojskowej przy ul. Dokudowskiej ujawnione zostały niewybuchy – prawdopodobnie z okresu ostatniej wojny. Przybyli na miejsce żołnierze patrolu saperskiego podjęli decyzję o przeprowadzeniu prac mających na celu ich wydobycie i neutralizację. Rozpoczną się one 4.10 br. po przeprowadzeniu przez Policję ewakuacji.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa 4.10.2024 r. od godz. 08:00 Policja będzie prowadziła ewakuację osób zamieszkujących w promieniu 500 m od miejsca ujawnienia niewybuchów. Zapewniamy ewakuowanej ludności bezpieczne schronienie w hali sportowej Szkoły Podstawowej 5 przy ul. Sidorskiej 30 i dojazd do niego autobusami komunikacji miejskiej.

Zgodnie z zaleceniami Policji mieszkańcy, wychodząc z domów, powinni pozamykać okna i drzwi, zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, dokumenty tożsamości oraz niezbędne leki.

Podczas ewakuacji należy zachować spokój i bezwzględnie wykonywać polecenia Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej oraz innych uprawnionych do ewakuowania osób. Powrót mieszkańców będzie możliwy po usunięciu zagrożenia.

Na czas prowadzonych czynności nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu ulic w rejonie objętym ewakuacją. Ze względu na nieprzewidywalność sytuacji czas usuwania niewybuchów jest na obecną chwilę nieznany.

Informacje można uzyskać, dzwoniąc pod nr. tel.:
- 47 814 12 10,
- 83 344 75 45,
- 986. 

Pozostałe artykuły

W Wielki Piątek Urząd Miasta będzie otwarty do godziny 13:00
2025-04-15

Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.

Nasz Jarmark Wielkanocny to najpiękniejsze tradycje, święto rzemiosła, rękodzieła, najlepszych wyrobów, muzyki, śpiewu i tańca
2025-04-14

To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę serdeczności, tak docenianą przez wystawców z całego kraju i z zagranicy i odwiedzających plac Wolności.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Awanturniczego Klubu Filmowego
2025-04-14

W spólnie obejrzymy animowany hit kinowy dla całej rodziny o bocianie, który pakuje się w niezłe kłopoty. Nie ma tu ograniczeń wiekowych.

14 kwietnia obchodzimy 1059. rocznicę chrztu Polski
2025-04-14

Decyzja Mieszka I w 966 roku była początkiem polskiej państwowości oraz wprowadzenia naszego kraju do kręgu Europy. Młodzież z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej uczciła tę rocznicę, przygotowując krótką lekcję historii, za którą w imieniu prezydenta Michaał Litwiniuka  podziękowała zastępca Justyna Gorczyca.

Bialska Liga Historyczna pod hasłem "Królowie elekcyjni" podsumowana
2025-04-13

Wzięło w niej udział 100 uczniów z 13 szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pod dyrekcją Ryszarda Dołęgi. Szkoła ta jest także organizatorem wszystkich trzech etapów konkursu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.