W Wielki Piątek Urząd Miasta będzie otwarty do godziny 13:00
2025-04-15
Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.
Już 7 września o godzinie 17:00 spotkamy się w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów, przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej na 13. edycji Narodowego Czytania.
Podczas tegorocznej odsłony wydarzenia przeczytamy fragmenty "Kordiana" Juliusza Słowackiego. Utwór powstał podczas pobytu Słowackiego w Szwajcarii.
Po raz pierwszy ukazał się drukiem w 1834 r. w Paryżu. To najważniejsze dokonanie literackie poety. "Kordian" doczekał się wielu wydań. Do dziś pozostaje jednym z najczęściej interpretowanych i dyskutowanych utworów.
Narodowe Czytanie zostało zapoczątkowane w 2012 r. Wtedy też Polacy zostali zaproszeni do wspólnego czytania "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
W 2013 r. w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później przeczytano Trylogię Henryka Sienkiewicza. Od tego czasu czytano m.in.: "Lalkę", "Moralność pani Dulskiej" oraz "Quo Vadis". W Białej Podlaskiej akcja organizowana jest co roku, jedynie w czasie pandemii odbyła się w formule online.
Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz Pary Prezydenckiej Rzeczpospolitej.
Urząd Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 18 kwietnia 2025 r. (Wielki Piątek) klienci urzędu będą obsługiwani do godziny 13:00.
To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę serdeczności, tak docenianą przez wystawców z całego kraju i z zagranicy i odwiedzających plac Wolności.
W spólnie obejrzymy animowany hit kinowy dla całej rodziny o bocianie, który pakuje się w niezłe kłopoty. Nie ma tu ograniczeń wiekowych.
Decyzja Mieszka I w 966 roku była początkiem polskiej państwowości oraz wprowadzenia naszego kraju do kręgu Europy. Młodzież z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej uczciła tę rocznicę, przygotowując krótką lekcję historii, za którą w imieniu prezydenta Michaał Litwiniuka podziękowała zastępca Justyna Gorczyca.
Wzięło w niej udział 100 uczniów z 13 szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pod dyrekcją Ryszarda Dołęgi. Szkoła ta jest także organizatorem wszystkich trzech etapów konkursu.