Aktualności
Bialscy maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości
2015-07-01
Licealiści znają już wyniki matur. Nie każdy może mieć powody do radości, jednak w skali całego kraju zdawalność nie wypadła tragicznie, zwłaszcza że przed uczniami którzy nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu jest ciągle szansa poprawki. 

Podobnie jak w ubiegłym roku najlepiej spisali się absolwenci z I LO im. J.I. Kraszewskiego. Spośród 231 uczniów jedynie sześciu nie przeskoczyło egzaminu z matematyki, co daje procent zdawalności na poziomie 97,4 proc. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę statystyki ogólnopolskie i wojewódzkie. W skali kraju maturę za pierwszym podejściem zdało jedynie 74 proc. uczniów, podobnie było w lubelskim - 73 proc. 

Należy jednak zwrócić uwagę, że absolwenci mierzyli się z różnymi egzaminami. Bialskie technika zdawały starą maturę i tutaj wyniki są znacznie słabsze. Procent zdawalności sięgnął w tym wypadku zaledwie 54 proc., przy czym zdecydowanie najsłabiej wypadło pod tym względem Technikum nr 2. 

Największym problemem była oczywiście matematyka. W bialskich szkołach sprawiła nawet więcej kłopotów niż w skali całego kraju (18% i 20%). Przebrnięcie przez naukę nie powiodło się aż 84 uczniom z Technikum nr 1 i 44 absolwentom III LO. 

Zdawalność matury 2015 w Białej Podlaskiej (w nawiasie wynik z ubiegłego roku)
I Liceum Ogólnokształcące - 97% (97,5)
II Liceum Ogólnokształcące - 94% (96)
III Liceum Ogólnokształcące - 42% (67)
IV Liceum Ogólnokształcące - 82% (87)
Technikum nr 1 - 58,5% (45)
Technikum nr 2 - 42% (40)

Pozostałe artykuły

#Bialawdomu - pamiętaj o ograniczeniach!
2020-04-06

Od 25 marca br. obowiązują nowe ograniczenia mające na celu minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

List prezydenta Michała Litwiniuka do Prezesa Rady Ministrów z apelem o zmianę terminów wyborów Prezydenta RP
2020-04-06

Jako pierwszy samorządowiec z naszego regionu prezydent Michał Litwiniuk wystosował 25 marca br. list do Prezesa Rady Ministrów, w którym zaapelował o zmianę terminu wyborów Prezydenta RP. Apel ten, cytowany wielokrotnie przez ogólnopolskie media, odbił się szerokim echem.

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020
2020-04-06

Miasto Biała Podlaska zamierza przystąpić do ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020, dofinansowanego ze...

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie wznowienia działalności targowiska miejskiego dla sprzedających produkty rolno-spożywcze
2020-04-03

Informuję, że od 4 kwietnia 2020 r. do odwołania, zostaje wznowiona działalność targowiska miejskiego przy Al. Tysiąclecia wyłącznie dla osób sprzedających produkty rolno-spożywcze.

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie przyjmowania dokumentów od mieszkańców
2020-03-30

W celu przeciwdziałania rozszerzającej się pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 informuję, że Urząd Miasta Biała Podlaska oraz Urząd Stanu Cywilnego od dnia 31 marca 2020 r. do odwołania przyjmował...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie zmiany trybu pracy Urzędu Miasta, Urzędu Stanu Cywilnego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej