Aktualności
Bialscy maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości
2015-07-01
Licealiści znają już wyniki matur. Nie każdy może mieć powody do radości, jednak w skali całego kraju zdawalność nie wypadła tragicznie, zwłaszcza że przed uczniami którzy nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu jest ciągle szansa poprawki. 

Podobnie jak w ubiegłym roku najlepiej spisali się absolwenci z I LO im. J.I. Kraszewskiego. Spośród 231 uczniów jedynie sześciu nie przeskoczyło egzaminu z matematyki, co daje procent zdawalności na poziomie 97,4 proc. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę statystyki ogólnopolskie i wojewódzkie. W skali kraju maturę za pierwszym podejściem zdało jedynie 74 proc. uczniów, podobnie było w lubelskim - 73 proc. 

Należy jednak zwrócić uwagę, że absolwenci mierzyli się z różnymi egzaminami. Bialskie technika zdawały starą maturę i tutaj wyniki są znacznie słabsze. Procent zdawalności sięgnął w tym wypadku zaledwie 54 proc., przy czym zdecydowanie najsłabiej wypadło pod tym względem Technikum nr 2. 

Największym problemem była oczywiście matematyka. W bialskich szkołach sprawiła nawet więcej kłopotów niż w skali całego kraju (18% i 20%). Przebrnięcie przez naukę nie powiodło się aż 84 uczniom z Technikum nr 1 i 44 absolwentom III LO. 

Zdawalność matury 2015 w Białej Podlaskiej (w nawiasie wynik z ubiegłego roku)
I Liceum Ogólnokształcące - 97% (97,5)
II Liceum Ogólnokształcące - 94% (96)
III Liceum Ogólnokształcące - 42% (67)
IV Liceum Ogólnokształcące - 82% (87)
Technikum nr 1 - 58,5% (45)
Technikum nr 2 - 42% (40)

Pozostałe artykuły

Fundacja Dom Belli otrzymała wsparcie
2022-10-04

Fundacja Dom Belli realizuje zadanie publiczne w zakresie opieki nad kotami wolno żyjącymi i bezdomnymi z terenie Białej Podlaskiej - na podstawie umowy podpisanej przez prezydenta Michała Litwiniuka  z reprezentującą Fundację Izabelą Kunicką.

Motocykliści zakończyli tegoroczny sezon
2022-09-28

25 września na placu Wolności w Białej Podlaskiej odbyło się XIII Bialskopodlaskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego.  Muzyczną atrakcją spotkania był koncert znanego bialskiego zespołu Gutter Sirens. 

Międzynarodowy sukces bialskich artystów
2022-09-27

W piątek 16 września b.r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Muzeum Okręgowym w Toruniu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród XLIII Międzynarodowego...

Jarmark Michałowy
2022-09-24

Jarmarkiem Michałowym, jak dyktuje piękna tradycja (czerpiąca z czasów Radziwiłłów i Alba Ducalis), rozpoczęliśmy świętowanie dni naszego patrona św. Michała Archanioła.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.