Aktualności
Galeria Podlaska zaprasza na nowe wystawy
2015-06-30
Od 2 lipca w Galerii Podlaskiej będzie można oglądać wystawę trzech akwarelistów: Tadeusza Różyckiego, Ludwika Łotoża oraz Jerzego Styczyńskiego. Ekspozycja została przygotowana ze zbiorów Bialskiego Centrum Kultury. Dzień później odbędzie się wernisaż pasteli Stanisława Olesiejuka. 

Zbiorową wystawę trzech artystów związanych z Białą Podlaską będzie można zobaczyć przez całe wakacje. Życie każdego z nich było związane z grodem nad Krzną. Jerzy Styczyński urodził się w Brześciu i prowadził zakład szyldów i reklamy przy ul. Piłsudskiego. Tworzył dekoracje i scenografie bialskim teatrom amatorskim. Ludwik Łoteża był podoficerem mundurowym 83 pułku piechoty Wojska Polskiego. Przez lata mieszkał przy ul. Narutowicza i malował widoki miasta oraz okolic. Z kolei Tadeusz Różycki pochodził z Winnik (powiat lwowski), a szkołę średnią i studia malarskie kończył we Lwowie. Od 1933 roku pracował w Białej jako nauczyciel malarstwa. Stworzy cykl akwarel i i szkiców poświęcony miastu. Zmarł z paletą w ręku w Sopocie. 

Stanisław Olesiejuk to uczeń prof. M. Stelmasika, R. Winiarskiego, K. Kamoji i M. Snocha. Jest autorem około 400 prac poza granicami Polski, zrealizował ponad 65 wystaw indywidualnych i wziął udział w 200 wystawach zbiorowych. W Galerii obejrzymy prace w technice pastelu olejnego, inspiracje Kosmosem wewnętrznym i Wszechświatem oraz symfoniami L.V. Beethovena.  Wernisaż zaplanowano w piątek o godz. 18.00. Wystawa będzie otwarta do 6 sierpnia.  

Pozostałe artykuły

"Tamten świat" - wystawa fotografii Adama Trochimiuka w piwnicach Urzędu Miasta
2022-04-13

Wystawa została otwarta 12 kwietnia. Kiedy można ją obejrzeć?

Wakacje z Muzeum Południowego Podlasia
2021-08-16

Wakacje z Muzeum Południowego Podlasia trwają w najlepsze.

Kolejne znaleziska na terenie założenia Radziwiłłów
2021-08-14

Dzięki pracom wykopaliskowym na terenie założenia Radziwiłłów odsłaniamy dworską kuchnię i inne zabudowania. Zespół Muzeum Południowego Podlasia odkrywa także elementy wyposażenia i...

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie - 2. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2020-09-22

26 września br. w bialskim amfiteatrze odbędzie się widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Ze względów bezpieczeństwa zostanie ono zaprezentowane dwa razy – o...

Nabór do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 6
2020-06-30

Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Leszczynowej 16 prowadzi nabór do oddziału przedszkolnego  dla dzieci w wieku 2,5 - 4 lat. Wnioski w formie papierowej należy składać do 30 lipca br., codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00  w sekretariacie szkoły.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.