Aktualności
II Bialski Kongres Przedsiębiorczości
2024-06-11

Już 24-25 czerwca 2024 roku odbędzie się II Bialski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Bialskopodlaską Izbę Gospodarczą, prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka  i Akademię Bialską, który patronatem honorowym objęli Wojewodą Lubelski Krzysztof Komorski oraz Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

Cele Kongresu to:
- kształtowanie pozytywnego wizerunku Południowego Podlasia, jako dogodnego obszaru do prowadzenia działalności gospodarczej w ramach ustawowej wolności i przyjaznych rozwiązań tworzonych przez samorządy lokalne,
- możliwość konfrontacji poglądów dotyczących założeń strategicznych rozwoju Południowego Podlasia,
- umożliwienie przedsiębiorcom zrzeszonym w ramach BPIG zapoznania się z rządowymi i samorządowymi planami rozwoju terenów Polski środkowo-wschodniej,
- stworzenie „forum inwestycyjnego” umożliwiającego zaprezentowanie przez samorządy terytorialne potencjału inwestycyjnego regionu.

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości będzie platformą dyskusji w czterech sesjach tematycznych:
1. Polska gospodarka wschodzącą gwiazdą Unii Europejskiej. Region Polski Wschodniej – nowe możliwości rozwoju oraz rosnący potencjał inwestycyjny.
2. Makroekonomiczne uwarunkowania rozwoju gospodarczego regionu Południowego Podlasia. Nowy Jedwabny Szlak i drogi szybkiego ruchu warunkiem wykorzystania potencjału logistycznego i transportowego regionu.
3. Rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze i zielona energia – dodatkowe atuty regionu Południowego Podlasia.
4. Czynniki zwiększające atrakcyjność inwestycyjną regionu. Rola samorządów terytorialnych w tworzeniu zachęt dla przyszłych inwestorów.

II Bialski Kongres Przedsiębiorczości umożliwi wymianę doświadczeń w zakresie szeroko rozumianych uwarunkowań i perspektyw rozwoju przedsiębiorczości w regionie Południowego Podlasia. Kongres stanowić będzie ważne dla rozwoju zrównoważonego i inteligentnego forum wymiany wiedzy między przedstawicielami gospodarki, rządu, samorządu oraz szkolnictwa wyższego.

Partnerami biznesowymi Kongresu są: P.W. Budomex Sp. z o.o., P.W. Komunalnik Sp. z o.o., ALUTEAM POLSKA Sp. z o.o., Spółdzielnia Inwalidów ELREMET, ARCHE S.A, Merkury Goławski Sp.k., PBD „Tre-DROM” Sp. z o.o. Pozostali sponsorzy: PEC Sp. z o.o., BWiK „WOD-KAN” Sp. z o.o., PPHU „WOLA-PASZE” Sp. z o.o., Grupa Horeglad oraz Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o.o.

Link do rejestracji: https://bkp.akademiabialska.pl/rejestracja

Pozostałe artykuły

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-11

Już jutro o godzinie 20:00 przed publicznością wystąpi zespół RockHeads.

Święto Policji
2024-07-11

Obchody Święta Policji były okazją do podziękowania za codzienną służbę, trud i poświęcenie oraz za wsparcie funkcjonariuszy, na które zawsze możemy liczyć.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas Cube4Fun
2024-07-10

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w hali sportowej IV LO im. Stanisława Staszica odbędą się zawody w układaniu kostki rubika na czas Cube4Fun.

Wystawa 150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej. Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem!
2024-07-10

"150 lat Bialskiej Straży Pożarnej" to tytuł wystawy czasowej w Muzeum Południowego Podlasia, którą w lipcu i sierpniu będzie można zwiedzić z przewodnikiem.

Kolejna odsłona koncertu „Muzyka u Radziwiłłów”
2024-07-09

Kolejna odsłona koncertu „Muzyka u Radziwiłłów” organizowanego przez Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej za nami.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców