Aktualności
Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

W ramach projektu "Droga do Muzeum" w każdą niedziele lutego i marca od godz. 10:30 do 16:00 wejście na wystawę archeologiczną to jedynie 1 zł.

W trakcie wizyty będziecie mieli okazję podziwiać unikalne zabytki archeologiczne zgromadzone w budynku wieżyczki południowo-wschodniej, którego historia sięga połowy XVII wieku. Ten uroczy obiekt, połączony był z zamkowym budynkiem arkadową galerią. Budynek zachwyca bogatymi dekoracjami sgraffitowymi.

Na wystawie prezentowane są zabytki archeologiczne pochodzące zarówno z przypadkowych odkryć, jak i systematycznych badań wykopaliskowych, które miały miejsce w latach 1982-1985 (Jerzy Cichomski), 2000- 2002 i 2013-2015 (Mieczysław Bienia).

Pozostałe artykuły

Koncert Biała Big Band i Zespołu wokalnego Chwilka
2024-05-24

Biała Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina połączył siły z zespołem Chwilka działającym w Bialskim Centrum Kultury i powstała z tego cudowna swingowa uczta muzyczna

Seniorzy świętowali Dzień Matki
2024-05-23

Dzień Matki coraz bliżej a bialscy seniorzy już świętowali ten szczególny dzień. Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Białej Podlaskiej, podczas spotkania integracyjnego podziękowali mamom oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Apasjonata pod kierownictwem Waldemara Mazura.

W II LO im. Emilii Plater została otwarta nowa strzelnica łucznicza
2024-05-23

Obiekt powstał przy wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, a jego inicjatorami byli: Pan Marek Romaniuk oraz Pan Marcin Mincewicz.

Projekt edukacyjny "Turniej Szkół 2024"
2024-05-22

Turniej Szkół to wspaniała inicjatywa umożliwiająca uczniom integrację i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Dni Białej Podlaskiej
2024-05-22

Dni Białej Podlaskiej to moc muzycznych i sportowych atrakcji!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców