Aktualności
Podsumowanie ewaluacji VIII edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Biała Podlaska
2024-02-14

W 2023 roku odbyła się VIII edycja Budżetu Obywatelskiego Białej Podlaskiej, podczas której mieszkańcy podejmowali decyzje dotyczące wydatków z budżetu  miasta na kolejny rok, przy czym edycja ta została przeprowadzona w oparciu o nową uchwałę Rady Miasta Biała Podlaska, regulującą procedurę budżetu partycypacyjnego.

Zmiany wprowadzone tą uchwałą dotyczyły kategorii projektów zawartych pod nazwą „Zielony Budżet Obywatelski Białej Podlaskiej” oraz sposobu głosowania na kartach w formie papierowej. Po raz pierwszy uchwała wprowadziła obowiązek ewaluacji Budżetu Obywatelskiego.

Podsumowując wynik ewaluacji, należy stwierdzić, że bialski Budżet Obywatelski został oceniony dobrze i nie wymaga istotnych przekształcenia. Budżet Obywatelski jest procesem ogólnej zmiany i przejawem dążenia do doskonałości. Ewaluacja zeszłorocznej VIII edycji  budżetu  jest pierwszą w miejskiej historii Budżetu Obywatelskiego. Ewaluacja zawsze sprzyja szukaniu rozwiązań najbardziej odpowiadającym potrzebom mieszkańców. Budżet Obywatelski wspomagany edukacją o nim, kształtuje postawy obywatelskie i myślenie mieszkańców o swojej lokalnej ojczyźnie. Podstawą jest wzajemne zaufanie mieszkańców, urzędników, polityków, a najcenniejszy w tym aspekcie jest kapitał społeczny i o nim należy pamiętać, wprowadzając kolejne zmiany i ulepszenia.

Wyniki ewaluacji

Wszystkim, którzy uczestniczyli w procesie ewaluacji dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i zachęcamy do aktywnego udziału w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego.

Pozostałe artykuły

Koncert Biała Big Band i Zespołu wokalnego Chwilka
2024-05-24

Biała Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina połączył siły z zespołem Chwilka działającym w Bialskim Centrum Kultury i powstała z tego cudowna swingowa uczta muzyczna

Seniorzy świętowali Dzień Matki
2024-05-23

Dzień Matki coraz bliżej a bialscy seniorzy już świętowali ten szczególny dzień. Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Białej Podlaskiej, podczas spotkania integracyjnego podziękowali mamom oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Apasjonata pod kierownictwem Waldemara Mazura.

W II LO im. Emilii Plater została otwarta nowa strzelnica łucznicza
2024-05-23

Obiekt powstał przy wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, a jego inicjatorami byli: Pan Marek Romaniuk oraz Pan Marcin Mincewicz.

Projekt edukacyjny "Turniej Szkół 2024"
2024-05-22

Turniej Szkół to wspaniała inicjatywa umożliwiająca uczniom integrację i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Dni Białej Podlaskiej
2024-05-22

Dni Białej Podlaskiej to moc muzycznych i sportowych atrakcji!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców