Aktualności
Bialski ELREMET ma 50 lat
2015-06-25


Spółdzielnia Inwalidów ELREMET w tym roku świętuje pół wieku istnienia i wciąż zaliczana jest do najprężniej działających instytucji tego typu w kraju. Z tej okazji pracownicy spotkali się na uroczystym spotkaniu w Zespole Dworsko-Parkowym w Roskoszy.

Bialska spółdzielnia słynie w kraju z produkcji wyrobów odzieżowych i tub, przeznaczonych dla przemysłu kosmetycznego. Od 1985 posiada miano Zakładu Pracy Chronionej. Oprócz obiektów zlokalizowanych na terenie miasta dysponuje Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Relaks" w Serpelicach, gdzie organizowane są turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Ponadto może pochwalić się Warsztatami Terapii Zajęciowej i zakładową przychodnią, która od 2000 roku służy nie tylko pracownikom, ale również mieszkańcom miasta i okolic.

Zdaniem aktualnego prezesa, silna pozycja ELREMET-u to wynik pielęgnowania tradycji w połączeniu z nowoczesnością. Podczas spotkania w Roskoszy Krzysztof Iwanicki podsumował ostatnie lata i dziękował pracownikom za pracę i zaangażowanie, wyróżniając specjalnymi statuetkami osoby ze stażem 40 i 41 lat pracy. Honorową statuetkę za ogromny wkład pracy w budowanie trwałości i ciągłości firmy, wręczono byłemu prezesowi Edwardowi Laskowskiemu.

Gratulacje i życzenia uznania zacnego jubileuszu popłynęły od starosty bialskiego Tadeusza Łazowskiego oraz Anny Kaliszuk, która pojawiła się na uroczystościach jubileuszowych w imieniu prezydenta Dariusza Stefaniuka.

Pozostałe artykuły

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-11

Już jutro o godzinie 20:00 przed publicznością wystąpi zespół RockHeads.

Święto Policji
2024-07-11

Obchody Święta Policji były okazją do podziękowania za codzienną służbę, trud i poświęcenie oraz za wsparcie funkcjonariuszy, na które zawsze możemy liczyć.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas Cube4Fun
2024-07-10

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w hali sportowej IV LO im. Stanisława Staszica odbędą się zawody w układaniu kostki rubika na czas Cube4Fun.

Wystawa 150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej. Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem!
2024-07-10

"150 lat Bialskiej Straży Pożarnej" to tytuł wystawy czasowej w Muzeum Południowego Podlasia, którą w lipcu i sierpniu będzie można zwiedzić z przewodnikiem.

Kolejna odsłona koncertu „Muzyka u Radziwiłłów”
2024-07-09

Kolejna odsłona koncertu „Muzyka u Radziwiłłów” organizowanego przez Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej za nami.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców