Aktualności
V edycja Festiwalu „Słońce w każdym”
2023-03-01

Od 2019 roku Festiwal „Słońce w każdym” organizowany przez Wspólny Świat w naszym mieście jest okazją do poznania twórczości osób z niepełnosprawnościami.

O tym, jak będzie wyglądał w tym roku, rozmawialiśmy z prezes Stowarzyszenia panią Anną Chwałek i z kierownik naszego Referatu Kultury i Sportu panią Beatą Demianiuk przy okazji podpisania umowy na udzielenie dotacji w wysokości 5 000 zł na organizację V edycji Festiwalu „Słońce w każdym”.

Festiwal ma szerokie grono odbiorców, jego celem jest włączenie osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami w działania kulturalne. To jedno z wielu przedsięwzięć podejmowanych z myślą o podopiecznych Stowarzyszenia.

Pokazujmy razem, że autyzm nie ogranicza nikogo w artystycznych działaniach, a osoby z autyzmem mogą rozwijać swoje pasje artystyczne, realizować się w działaniu twórczym i być dla innych inspiracją.

 

Działania instytucji kultury na rzecz Wspólnego Świata w 2022 roku:

Miejska Biblioteka Publiczna
W ramach zajęć/warsztatów edukacyjnych przeprowadzonych dla dzieci ze Stowarzyszenia Wspólny Świat odbyły się następujące spotkania:
- 17.03.2022 r. odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach modułu Multitechnika oraz Multinauka, 
- 20.04.2022 r. odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach modułu Logikid,
- 28.04.2022 r. odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach modułu Multinauka i Multiśrodowisko,
- 25.05.2022 r. w ramach XXIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej odbyły się zajęcia z Magdaleną Osial pt. "Słońce, woda, ziemia – energia z natury".

Muzeum Południowego Podlasia
Muzeum Południowego Podlasia w ramach współpracy ze Wspólnym Światem prowadziło lekcje muzealne, zajęcia warsztatowe, podopieczni zwiedzali wystawy stałe i czasowe Muzeum.
Muzeum uczestniczyło również w projekcie: „Muzycznie, plastycznie, teatralnie, relaksująco czyli cotygodniowe spotkania dla rodziców”. Projekt prowadzony był przez pracowników Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem, a jego uczestnicy zwiedzali wystawy w muzeum i uczestniczyli  w zajęciach warsztatowych.
Współpraca ze Stowarzyszeniem realizowana była realizowana przez Dział Naukowo – Oświatowy Muzeum.

Bialskie Centrum Kultury
- pomoc w organizacji wernisażu wystawy zdjęć podopiecznych Stowarzyszenia Wspólny Świat pt. „Poznaj Nas!”, 
- pomoc i obsługa IV Festiwalu „Słońce w Każdym”, rozwieszenie plakatów reklamowych na słupach ogłoszeniowych zlokalizowanych na terenie całego miasta,
- stworzenie spotu reklamowego o przekazaniu 1,5 % podatku.

Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców