Aktualności
Dzień Promocji Zdrowia - podsumowanie
2023-01-21

Dzień Promocji Zdrowia pod honorowym patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej pana prof. Tomasza Grodzkiego był wyjątkowym wydarzeniem, które zorganizowaliśmy dla mieszkańców Białej Podlaskiej z doktorem Riadem Haidarem.

Przy stanowiskach konsultacyjnych w Urzędzie Miasta, a potem podczas spotkania otwartego, wraz z przedstawicielami instytucji zaangażowanych w jego organizację oraz mieszkańcami podzieliliśmy się wieloma spostrzeżeniami dotyczącymi naszego zdrowia z Panem Marszałkiem - wybitnym i zaangażowanym chirurgiem, który, jak nam zdradził, wciąż praktykuje, obecnie jako wolontariusz.

Podejmując tak wyjątkowego gościa, nie moglibyśmy pominąć prezentacji tego, co mamy najcenniejsze: jednej z największej w Polsce wystawy ikon oraz ekspozycji obrazów Bazylego Albiczuka - Pan Marszałek z uwagą zwiedził nasze Muzeum Południowego Podlasia, oprowadzany przez dyrektora Rafała Izbickiego i panią kierownik Iwonę Maksymiuk.

Prawie 200 osób skorzystało z konsultacji i badań w Urzędzie Miasta: poziomu cukru i cholesterolu, ukrwienia kończyn, z pomiaru ciśnienia, tętna i saturacji oraz uzyskało cenne informacje o szczepieniach przeciwko chorobom zakaźnym i naszym miejskim programie profilaktyki pneumokokowej, porady dietetyczne, dokonało analizy składu ciała i BMI.

Dziękujemy zespołom: NZOZ T-Med, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Biała Podlaska, PSSE Biała Podlaska, MOPS, Nadbużańskiego Oddziału PTSR, Stowarzyszenia Amazonki Biała Podlaska, Miejskiemu Koordynatorowi ds. dostępności i osób z niepełnosprawnościami, WOŚP Biała Podlaska i Poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dzięki Państwu w Dniu Promocji Zdrowia zapewniliśmy mieszkańcom kompleksowe wsparcie. Bardzo pozytywny odbiór naszej akcji motywuje nas do organizacji kolejnych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za fantastyczną organizację tego dnia i historycznej wizyty Pana Marszałka Tomasza Grodzkiego.

 

Spotkanie Prezydenta Michała Litwiniuka oraz Posła na Sejm RP Riada Haidara z Marszałkiem Senatu prof. Tomaszem Grodzkim  w ramach Dnia Promocji Zdrowia.  

 

Pozostałe artykuły

Wielki sukces tancerzy z Dance Academy Studio
2024-04-18

62 cenne medale przywieźli tancerze Dance Academy Studio Biała Podlaska z Podlaskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 14 kwietnia br. w Bielsku Podlaskim.

Ruszył montaż ogromnych belek pod przęsła nowego most
2024-04-17

Ruszył montaż ogromnych belek pod przęsła nowego most

Kolejny sukces "Piksela"
2024-04-16

Już po raz siódmy MDK „Śródmieście" we Wrocławiu rozstrzygnęło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: „Spójrz okiem artysty".

Bezbramkowy remis w meczu MKS Podlasie Biała Podlaska - Podhale Nowy Targ
2024-04-15

0-0 tak zakończył się dzisiejszy mecz MKS Podlasie Biała Podlaska z Podhale Nowy Targ.

Utrudnienia na ul. Podleśnej
2024-04-13

W związku z przebudową ul. Podleśnej, od 15 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) wprowadzony zostanie kolejny etap zmian w organizacji ruchu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.