Aktualności
Wystawa pt. "Wybitni bialczanie na przestrzeni wieków"
2023-01-23

W Urzędzie Miasta podziwiać można wyjątkową wystawę pt. "Wybitni bialczanie na przestrzeni wieków". Jej autorką jest utalentowana Julia Kozik, stypendystka prezydenta miasta Michała Litwiniuka.

Wystawa przedstawia znanych bialczan m.in. Karol Okrasa, Bogusława Kaczyńskiego, Anielę Walewską czy George'a Bridgetowera. Prace rysunkowe zostały wykonane markerami i cienkopisami.

Julia przez 10 lat uczęszczała na zajęcia plastyczne w kole plastycznym „Kreska” odbywających się w Bialskim Centrum Kultury. Swój talent szlifowała pod czujnym okiem instruktor Renaty Sobczak (Galeria Podlaska).

W 2021 r. praca Julii Kozik zakwalifikowała się na XXII międzynarodowe Biennale Grafiki. W tym samym roku otrzymała nagrodę równorzędną w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu pt. „Spójrz okiem artysty” w kategorii malarstwo organizowanego przez MDK Śródmieście we Wrocławiu. W 2021 r. zajęła także II miejsce w międzynarodowym konkursie „Kopiuj mistrza”, organizowanym przez galerię im. Sieledzińskich w Białymstoku.

Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców