Aktualności
Wystawa pt. "Wybitni bialczanie na przestrzeni wieków"
2023-01-23

W Urzędzie Miasta podziwiać można wyjątkową wystawę pt. "Wybitni bialczanie na przestrzeni wieków". Jej autorką jest utalentowana Julia Kozik, stypendystka prezydenta miasta Michała Litwiniuka.

Wystawa przedstawia znanych bialczan m.in. Karol Okrasa, Bogusława Kaczyńskiego, Anielę Walewską czy George'a Bridgetowera. Prace rysunkowe zostały wykonane markerami i cienkopisami.

Julia przez 10 lat uczęszczała na zajęcia plastyczne w kole plastycznym „Kreska” odbywających się w Bialskim Centrum Kultury. Swój talent szlifowała pod czujnym okiem instruktor Renaty Sobczak (Galeria Podlaska).

W 2021 r. praca Julii Kozik zakwalifikowała się na XXII międzynarodowe Biennale Grafiki. W tym samym roku otrzymała nagrodę równorzędną w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu pt. „Spójrz okiem artysty” w kategorii malarstwo organizowanego przez MDK Śródmieście we Wrocławiu. W 2021 r. zajęła także II miejsce w międzynarodowym konkursie „Kopiuj mistrza”, organizowanym przez galerię im. Sieledzińskich w Białymstoku.

Pozostałe artykuły

Podsumowanie roku szkolnego w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina
2024-06-20

Uczniowie i kadra Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej podsumowali dziś dokonania z minionego roku szkolnego.

Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie
2024-06-20

Za nami Tauron Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie, ścieżce akrobatycznej i podwójnej mini trampolinie.

Podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel"
2024-06-20

Przyszedł czas na podsumowanie aktywności młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel". Pod czujnym okiem pani Lilli Wielgan-Michaluk powstają tam niesamowite dzieła.

Spotkanie autorskie z Gabrielem Oleszką pt. "Opowieści z morza i Pomorza"
2024-06-19

W Miejskiej Bibliotece Publicznej gościł dziś emerytowany kapitan żeglugi wielkiej Gabriel Oleszek.

Utrudnienia na ul. Średniej
2024-06-19

Informujemy, że w związku z przebudową ul. Średniej w Białej Podlaskiej od dnia 20 czerwca 2024 r. do 10 lutego 2025 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców