Aktualności
Chronimy Zespół Radziwiłłowski - nasze największe historyczne dziedzictwo
2022-11-02

Na prace konserwacyjno-profilaktyczne w ramach bieżących remontów przeznaczyliśmy prawie 470 tys. zł - to kwota umowy na wykonanie prac remontowych na terenie Zespołu, którą podpisał prezydent miasta Michał Litwiniuk z panem Damianem Lewczukiem reprezentującym Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budexpol. Będą to remonty i przeglądy: schodów, ogrodzeń, balustrad, krawężników i innych elementów z piaskowca, murów przy bramie koszarskiej i przy piwnicy w ogrodzie włoskim.
W XVII w. Założenie Radziwiłłów było jedną z najwspanialszych rezydencji Wielkiego Księstwa Litewskiego. Wsparcie Unii Europejskiej pozwoliło nam przywrócić blask temu kompleksowi – bialskiej perle, na którą obecnie składają się: trzy oficyny ujmujące jeden z największych dziedzińców Rzeczypospolitej Obojga Narodów, kaplica pałacowa, wieża brama wjazdowa i koszarska, ogród, wały obronne systemu staroholenderskiego.

Pozostałe artykuły

Kolejny sukces "Piksela"
2024-04-16

Już po raz siódmy MDK „Śródmieście" we Wrocławiu rozstrzygnęło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: „Spójrz okiem artysty".

Bezbramkowy remis w meczu MKS Podlasie Biała Podlaska - Podhale Nowy Targ
2024-04-15

0-0 tak zakończył się dzisiejszy mecz MKS Podlasie Biała Podlaska z Podhale Nowy Targ.

Utrudnienia na ul. Podleśnej
2024-04-13

W związku z przebudową ul. Podleśnej, od 15 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) wprowadzony zostanie kolejny etap zmian w organizacji ruchu.

Ruszył projekt dotyczący trwałego znakowania oraz sterylizacji psów i kotów
2024-04-13

Ruszył projekt dotyczący trwałego znakowania oraz sterylizacji/kastracji psów i kotów właścicielskich na terenie Miasta Biała Podlaska.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
2024-04-13

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przypominający o ludobójstwie zaplanowanym w 1940 roku przez ZSRR.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.