Aktualności
W końcu można wykupić mieszkania komunalne! (WIDEO)
2015-06-10

Znakomita informacja dla najemców komunalnych. Prezydent Dariusz Stefaniuk spełnił jedną ze swoich najważniejszych obietnic wyborczych i już wkrótce ruszy sprzedaż mieszkań należących do ZGL z bonifikatą sięgającą nawet 90 proc. Uchwałę włodarza Białej Podlaskiej przegłosowała rada miasta.

Była to bardzo ważna kwestia dla wielu mieszkańców, dlatego uchwała powstała bardzo szybko. Zasady sprzedaży mieszkań są przejrzyste. Osoby mieszkające od ponad 20 lat będą mogły wykupić je z 90 proc. bonifikatą. W drugim wariancie, mieszkającym od 10 do 20 lat przysługiwać będzie 55 proc. rabatu. Gdy mieszkanie zajmowane jest od 5 do 10 lat będzie to 25 proc. Przy najmie trwającym krócej niż 5 lat nie można skorzystać z bonifikaty.

Chodzi tylko o mieszkania wybudowane przed 2000 rokiem. Aby skorzystać z bonifikaty, lokum nie można sprzedać przez pięć lat. Wyjątkiem jest zbycie w celu zakupy innego mieszkania. Wykupie nie będą podlegać lokale socjalne, których przeznaczenie reguluje ustawa.

- Tą uchwałę udało się przygotować dość sprawnie. Znaleźliśmy najprostsze, a zarazem najskuteczniejsze rozwiązanie. Zasady kupna są przejrzyste i nie będą budzić kontrowersji. O sprzedaży mieszkań mówiłem w kampanii wyborczej. Spełniłem tą obietnicę. Teraz nastał najlepszy moment, aby wykupić mieszkanie. W naszym mieście bardzo długo mówiono o sprzedaży, dużo obiecywano, ale nie każdy mógł skorzystać. W końcu w tym temacie zaczęło się coś dziać - podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.


Pozostałe artykuły

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-11

Już jutro o godzinie 20:00 przed publicznością wystąpi zespół RockHeads.

Święto Policji
2024-07-11

Obchody Święta Policji były okazją do podziękowania za codzienną służbę, trud i poświęcenie oraz za wsparcie funkcjonariuszy, na które zawsze możemy liczyć.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas Cube4Fun
2024-07-10

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w hali sportowej IV LO im. Stanisława Staszica odbędą się zawody w układaniu kostki rubika na czas Cube4Fun.

Wystawa 150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej. Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem!
2024-07-10

"150 lat Bialskiej Straży Pożarnej" to tytuł wystawy czasowej w Muzeum Południowego Podlasia, którą w lipcu i sierpniu będzie można zwiedzić z przewodnikiem.

Kolejna odsłona koncertu „Muzyka u Radziwiłłów”
2024-07-09

Kolejna odsłona koncertu „Muzyka u Radziwiłłów” organizowanego przez Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej za nami.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców