Aktualności
Otwarcie Stadionu Miejskiego
2022-09-10

Nie opadają emocje po otwarciu naszego miejskiego stadionu - fantastycznym wydarzeniu, które świętowały z nami legendy polskiego futbolu: wspaniali piłkarze i selekcjonerzy.

To był ogromny zaszczyt gościć na nowym stadionie takie osobistości jak:
- Andrzej Strejlau,
- Jerzy Talaga,
- Wojciech Łazarek,
- Lesław Ćmikiewicz,
- Jerzy Engel,
- Paweł Janas,
- Stefan Majewski,
- Jerzy Brzęczek.
W meczu otwarcia zagrali podziwiani przez nas wielokrotni reprezentanci Polski, bądź znani z czołowych polskich i europejskich klubów zawodnicy:
- Łukasz Piszczek,
- Sebastian Mila,
- Slawomir Peszko,
- Radosław Majewski,
- Jakub Wawrzyniak,
- Tomasz Hajto,
- Marcin Robak,
- Dariusz Gęsior,
- Adam Kokoszka,
- Arkadiusz Malarz,
- Paweł Strąk,
- Przemyslaw Trytko,
- Łukasz Burliga
- Łukasz Tymiński,
- Łukasz Załuska,
- Jakub Wilk,
- Łukasz Broź,
- Dawid Nowak,
- Błażej Telichowski.
Na boisku wystąpił z nami także Piotr Woźniacki - były zawodnik AZS AWF Biała Podlaska i trener - oraz tata światowej Rakiety nr 1, tenisistki Karoliny Woźniackiej.
Komentatorem tego wydarzenia był Dariusz Szpakowski - legenda sportowego dziennikarstwa. Towarzyszył mu Roman Laszuk - nasz wspaniały dziennikarz sportowy, kronika wiedzy o sporcie w Białej Podlaskiej.
Szczególne podziękowania kierujemy do mentora środowiska piłki nożnej w Białej Podlaskiej, eksperta szkoły trenerów PZPN i wykładowcy naszej AWF – docenta Leszka Cicirko, współorganizatora naszego wydarzenia.
Czy wiedzieliście, że jeszcze na żadnym stadionie w Polsce nie udało zgromadzić się tak wielu selekcjonerów kadry narodowej w jednym miejscu ? My mieliśmy ten zaszczyt i szczęście.
4 września 2022 r. - to historyczna już data uroczystego otwarcia nowoczesnego, spełniającego profesjonalne wymogi licencyjne PZPN stadionu, który będzie służył jeszcze przyszłym pokoleniom.
W kwocie ponad 31 mln zł budowy stadionu (z halą sportową i parkingami) - jest 10 mln zł dofinansowania, za co składamy podziękowania panu Ministrowi Sportu i Turystyki Kamilowi Bortniczukowi, który wystosował list z okazji naszego święta, oraz obecnemu na nim panu Wicewojewodzie Robertowi Gmitruczkowi. Uczestnikiem wydarzenia był także poseł na Sejm RP Riad Haidar.
Nasz stadion zaprojektowany został przez Henryka Dołęgowskiego i Ryszarda Suchorę i wykonany przez PNB Budownictwo Paweł Niczyporuk - jednocześnie głównego sponsora naszej imprezy. Bardzo serdecznie dziękujemy za świetną robotę i wsparcie.
Ogromne podziękowania dla wokalistek bialskiego zespołu Chwilka, obecnie studentek akademii muzycznych: Aleksandry Smerachańskiej, Marty Tchórzewskiej, Agaty Wysokińskiej i Aleksandry Olesiejuk, które stworzyły cudowną muzyczną oprawę. Dziękujemy za jej przygotowanie panu Ireneuszowi Parafiniukowi, odkrywcy naszych talentów . 

Pozostałe artykuły

Podziel się swoimi opiniami na temat Budżetu Obywatelskiego
2023-12-01

Zakończyła się VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Po raz pierwszy mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli podzielić się swoimi opiniami i sugestiami dotyczącymi Budżetu...

Wystawa twórczości prof. Stanisława Baja - "Świadkowie życia”
2023-11-28

"Świadkowie życia” – to wystawa twórczości prof. Stanisława Baja, którą koniecznie musicie zobaczyć, historia wspaniałego artysty-indywidualisty, urodzonego w nadbużańskich Dołhobrodach, spleciona z biegiem kolejnych lat, gdy obserwując otaczający świat, ludzi, poznawał siebie i wyrażał własne emocje, nie raz poruszając do głębi krytyków.

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie!
2023-11-28

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie! Tuż obok ul. Warszawskiej w stronę rzeki i dalej w stronę ulicy Dalekiej i Koncertowej trwają prace na naszej inwestycji – nowej arterii z nowym mostem na Krznie. Pierwszy sprzęt już pracuje na odcinku bliżej rzeki. Zasadnicza część prac przebiegnie w przyszłym roku, ale za rok powinniśmy się już cieszyć efektami i nową przeprawą.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023"
2023-11-27

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023". Po obejrzeniu prac konkursowych 150 autorów z 95 miast Polski w kategoriach wiekowych Młodzież oraz Dorośli, Rada Artystyczna Konkursu ogłosiła dziś podczas wernisażu pokonkursowego swój werdykt

Kacper Denkiewicz – sportowa chluba miasta Biała Podlaska
2023-11-25

Kacper Denkiewicz - uczeń naszej „dziewiątki” ma 13 lat i już ogromne sukcesy na koncie:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców