Aktualności
Jarmark Michałowy
2022-09-24

Jarmarkiem Michałowym, jak dyktuje piękna tradycja (czerpiąca z czasów Radziwiłłów i Alba Ducalis), rozpoczęliśmy świętowanie dni naszego patrona św. Michała Archanioła.

Dziś w centrum Białej Podlaskiej króluje kultura, sztuka, rzemiosło, rękodzielnictwo i smakołyki. Jarmark Michałowy to święto tradycji, a przede wszystkim okazja do spotkania z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.
Na placu Wolności króluje uśmiech licznie przybyłych miłośników pierwszorzędnych wyrobów: regionalnych, litewskich, tatarskich, góralskich i wielu innych oraz wielbicieli wszechstronnych talentów.

"Jestem dumny, gdy słyszę słowa podziwu dla organizacji naszego święta, które składam na ręce naszych instytucji z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej z panią kierownik Małgorzatą Rafał na czele, wkładającą w przygotowanie tego wydarzenia całe swoje serce. Wielkie brawa dla niezadownej ekipy z Bialskiego Centrum Kultury.  Jak zawsze obecne były także:  Muzeum Południowego Podlasia i Miejska Biblioteka Publiczna. Nasz Jarmark uświetniły występy: Oliwii Spychel, Studio Wokalne Brevis, Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy" oraz Kapeli Ludowej "Podlasiacy", Józefa Komorowskiego, zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej "Barwinek" i "Chodźta do nos". ... A już o 18:00. spotykamy się na tańcach - będzie nam grać fantastyczna Kapela Fakiry" - prezydent Michał Litwiniuk

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców