Aktualności
Jarmark Michałowy
2022-09-24

Jarmarkiem Michałowym, jak dyktuje piękna tradycja (czerpiąca z czasów Radziwiłłów i Alba Ducalis), rozpoczęliśmy świętowanie dni naszego patrona św. Michała Archanioła.

Dziś w centrum Białej Podlaskiej króluje kultura, sztuka, rzemiosło, rękodzielnictwo i smakołyki. Jarmark Michałowy to święto tradycji, a przede wszystkim okazja do spotkania z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.
Na placu Wolności króluje uśmiech licznie przybyłych miłośników pierwszorzędnych wyrobów: regionalnych, litewskich, tatarskich, góralskich i wielu innych oraz wielbicieli wszechstronnych talentów.

"Jestem dumny, gdy słyszę słowa podziwu dla organizacji naszego święta, które składam na ręce naszych instytucji z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej z panią kierownik Małgorzatą Rafał na czele, wkładającą w przygotowanie tego wydarzenia całe swoje serce. Wielkie brawa dla niezadownej ekipy z Bialskiego Centrum Kultury.  Jak zawsze obecne były także:  Muzeum Południowego Podlasia i Miejska Biblioteka Publiczna. Nasz Jarmark uświetniły występy: Oliwii Spychel, Studio Wokalne Brevis, Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy" oraz Kapeli Ludowej "Podlasiacy", Józefa Komorowskiego, zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej "Barwinek" i "Chodźta do nos". ... A już o 18:00. spotykamy się na tańcach - będzie nam grać fantastyczna Kapela Fakiry" - prezydent Michał Litwiniuk

Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.