Aktualności
Międzynarodowy sukces bialskich artystów
2022-09-27

W piątek 16 września b.r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Muzeum Okręgowym w Toruniu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród XLIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja przygoda w muzeum". Na konkurs nadesłano 1024 prac m.in ze Słowacji, Argentyny, Chorwacji. Wśród 21 nagrodzonych autorów znalazło się aż trzech podopiecznych z naszego Bialskiego Centrum Kultury.

Nagrodę za grafikę „Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej wśród tęczy" w kategorii wiekowej 10-12 lat otrzymała Lilianna Rudzka.
Nagrodę za grafikę - Marc Chagall „Miłość" , w kategorii wiekowej 13-15 lat otrzymał Jakub Kordaczuk.
Natomiast Weronika Siliwoniuk otrzymała Nagrodę Multimedialną za film animowany „Ogrody Bazylego Albiczuka". Film Weroniki można zobaczyć pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=ZMtLuuIIXt0

Nagrodzone prace powstawały w Pracowni Grafiki Komputerowej "Piksel", pod opieką Pani Lilli Wielgan-Michaluk, która znalazła się także wśród nagrodzonych opiekunów plastycznych. 

W Toruniu nasze miasto, reprezentowane było przez nagrodzonych: Liliannę Rudzką, Jakuba Kordaczuka i opiekunkę Panią Lillę Wielgan - Michaluk, a także przez delegację z Muzeum Południowego Podlasia, gdzie od lat na szczeblu regionalnym organizowany jest ten konkurs.

Organizatorzy konkursu przybyłym laureatom zapewnili wspaniałą atrakcję w Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie można było zwiedzić wystawę i wziąć udział w warsztatach z wypieku pierników.

Warto wspomnieć że Jury XLIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum" do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało także 5 grafik  z „Piksela" autorstwa: Lidki Sacharuk, Ignacego Aduckiewicza, Wiktora Skocznia, Aleksandra Geresz i Łucji Relugi.

Wyniki XLIII edycji konkursu „Moja Przygoda w Muzeum", można zobaczyć na stronie
https://muzeum.torun.pl/aktualnosci/wyniki-xliii-miedzynarodowego-konkursu-moja-przygoda-w-muzeum/

 

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców