Wydarzenia
Jarmark Michałowy
sobota, 24 września 2022, 10:00-23:00

Dni Patrona Miasta zbliżają się wielkimi krokami!
Rozpoczniemy je Jarmarkiem Michałowym, który odbędzie się 24 września, od godz. 10:00.

W programie kiermasz produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami oraz sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego, rękodzieła i obrazów, koncerty solistów, zespołów oraz kapel.

Na Placu Wolności wystąpią:
Oliwia Spychel, Studio Wokalne “Brevis”, Zespół Pieśni i Tańca “Podlasiacy” oraz Kapela Ludowa “Podlasiacy”, Józef Komorowski, Zespoły artystyczne Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej “Barwinek” i “Chodźta do nos”.

Gościem specjalnym będzie Kapela “Fakiry” z Piotrkowa Trybunalskiego, która od godziny 18:00 poprowadzi również Miejską Potańcówkę. 

Kapela “Fakiry” działa w ramach Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego AGRAFA w Piotrkowie Trybunalskim. Powstała w 1976 roku. W 2021 roku obchodziła jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. Uznawana za najlepszą kapelę grającą folklor miejski w Polsce. Uzupełnieniem jej repertuaru są znane piosenki muzyki popularnej i biesiadnej. Kapela oferuje wysoki poziom artystyczny i bardzo dobry kontakt z publicznością. Jej koncerty to powrót do lat 20-tych, 30-tych XX wieku. Piękne, pełne miłości i optymistycznego przesłania teksty jak i niezwykła, wpadająca w ucho muzyka to niezapomniane doznania artystyczne. Podczas koncertu Kapeli “Fakiry” można odczuć niesamowitą energię płynącą ze sceny, co pozwala stworzyć niezapomniany klimat.

Na wydarzenia zaprasza:
Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk,
Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego,
Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.