Wydarzenia
Wystawa fotografii Jacka Dryglewskiego
niedziela, 22 maja 2022, 15:00-20:00

JACEK DRYGLEWSKI

 

Mieszka w Białej Podlaskiej. Fotograf – pasjonat. Od ośmiu lat w Fotoklubie Podlaskim. Od początku wykazywał się nieprzeciętną intuicją fotograficzną oraz wyczuciem kadru.

Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną oraz krajobrazową. Zainteresowany człowiekiem i jego miejscem w przestrzeni. Utrwala wizerunki ludzi mieszkających na polskich wsiach. Do każdego modela podchodzi z sercem. Jest zainteresowany historią każdego z nich. Zanim wykona zdjęcie, poświęca czas na  wysłuchanie opowieści, rozmowę. Wzbudza zaufanie – jego kadry są  kroniką ludzkich losów.

Fotografuje też motywy sakralne oraz podlaską przestrzeń krajobrazową. Jest  laureatem  konkursów fotograficznych.

Uczestniczy w plenerach, warsztatach oraz wystawach Fotoklubu Podlaskiego. Współpracuje z kwartalnikiem „Kraina Bugu”.

Jacek Dryglewski jest fotografem, który w sposób zajmujący „opisuje” codzienność. Udowadnia, że piękno jest tuż za rogiem, wystarczy je dostrzec. Aparat w jego ręku to narzędzie do kreowania rzeczywistości. Te fotografie przybierają chwilami impresyjną formę – wywołują jakiś rodzaj napięcia między pragnieniem a rzeczywistością. Zamieniają zwykłe chwile w niezwykłe wspomnienia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.