Aktualności
Sukces Akadami Sztuk Plastycznych "Magia Koloru"
2022-04-26

Znamy już wyniki XXVI MIĘDZYNARODOWEGO Konkursu Plastycznego "Mój Świat" pt. "Futurystyczne Opowieści", zorganizowanego przez Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie.

Na konkurs napłynęło 1035 prac z 115 ośrodków oraz 32 zgłoszenia indywidualne z Polski, Ukrainy, Tajwanu, Chin, Litwy i Rosji.
Komisja przyznała 12 nagród i 32 wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Wśród wyróżnionych prac znalazły się i prace podopiecznych Akademii Sztuk Plastycznych "Magia koloru" z Klubu Kultury Scena Karoliny Janickiej (14 lat) i Zuzanny Sawczuk (9 lat). Opiekunem plastycznym grupy jest Tatyana Luchna.
Celem konkursu było włączenie się w obchody stulecia urodzin Stanisława Lema – pisarza, futurologa i filozofa, który w swoich dziełach bardzo trafnie przewidział rozwój nowoczesnych technologii. Fantastyka Lema dała nowe obrazy przyszłości. Gdzie jest nowy człowiek, nowy świat, nowe społeczeństwo i nowe perspektywy. Prace nawiązują do jego twórczości.

Pozostałe artykuły

Prezentujemy wyniki matur w Białej Podlaskiej
2022-07-06

Prezentujemy wyniki matur w Białej Podlaskiej

Trwa budowa "Babskiego Rynku"
2022-07-06

Trwa budowa "Babskiego Rynku"

Kino letnie w amfiteatrze
2022-07-06

Za nami spotkanie filmowe w ramach wtorkowych, rodzinnych seansów Kina Letniego, które odbywają się w Amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów.

Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Przedszkolu Samorządowym Nr 6
2022-07-06

Zanim nasze przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 6 w Białej Podlaskiej oficjalnie zakończyły rok szkolny 2021/2022, podsumowały uczestnictwo w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa wspólnym czytaniem bajek i baśni, na które zaprosiły Wojciecha Sosnowskiego  Naczelnika Gabinetu Prezydenta Michała Litwiniuka.

Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE
2022-07-04

Miasto Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE - Effectiveness of Environmental Urban policies to improve Resources Efficiency realizowanym w ramach Programu Interreg Europa 2014 – 2020....

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.