Aktualności
Solidarni z Ukrainą
2022-02-25
Tragedia wojny dotknęła naszych najbliższych sąsiadów. Pozostajemy solidarni z Ukrainą, którą spotyka niesprawiedliwość i krzywda.

Wobec naturalnego odruchu niepewności chcę Państwa zapewnić - Biała Podlaska i jej mieszkańcy są bezpieczni. Bialskie szkoły, urzędy, instytucje i zakłady pracy działają normalnie i bez zakłóceń.
Nasze miejskie instytucje dbające o bezpieczeństwo i zdrowie pozostają w stanie gotowości, by w każdym momencie organizować potrzebną pomoc. Potwierdziliśmy to w czasie spotkania sztabu kryzysowego w Urzędzie Miasta.
Odbyliśmy też spotkanie online z wojewodą, przedstawione zostały wytyczne do bieżących działań ukierunkowanych na pomoc spodziewanym uchodźcom. W tym momencie Biała Podlaska nie otrzymała zaleceń organizacji miejsc zakwaterowania.
Ambasador Ukrainy w wielu dzisiejszych rozmowach z mediami zwrócił uwagę na szerzone fake newsy, będące jednym z elementów działań mających na celu wzbudzanie chaosu. Nasza solidarność niech polega też na tym, by ich nie rozpowszechniać, nie poddawać się terrorowi dezinformacji.
To, co dobrego może zrobić dziś każdy z nas, to okazywać ludzką serdeczność i wsparcie żyjącym wśród nas Ukraińcom, mieszkańcom naszego miasta, osobom uczącym się, studiującym i pracującym wśród nas.
Pozostałe artykuły

Powitaj wiosnę na sportowo
2023-03-20

21 marca br. rozpoczynamy trening przygotowujący do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023. Jak na mistrzów przystało wybierzemy się na przejażdżkę, którą zakończymy przy ognisku w Porosiukach.

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023
2023-03-20

Gmina Miejska Biała Podlaska otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego na realizację resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023. Program realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej.

Finał Miasta Biała Podlaska w Koszykówce Dziewcząt – Licealiada za nami
2023-03-17

Drużyny walczyły o Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, oraz awans do rejonu.

Uroczysta przysięga żołnierzy zasadniczej służby wojskowej
2023-03-16

18 marca 2023 r. o godz. 10.00 na placu Wolności w Białej Podlaskiej odbędzie się uroczysta przysięga żołnierzy zasadniczej służby wojskowej 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, której organizatorami są dowódca pułku płk Paweł Gałązka oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz sprzętu wojskowego.

Sukces podopiecznego z Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-14

Miło nam poinformować, że wychowanek Bialskiego Centrum Kultury, 14 letni Jakub Kordaczuk z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL zatriumfował na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „HALO, TU TUWIM 2022"!!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.