Aktualności
Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
2021-11-23

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy Bibliotek. W tym roku, pomimo sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa, w czytelniczej akcji wzięło udział 1300 bibliotek z całego kraju. Bialska instytucja kultury, jako jedna z dziesięciu nagrodzonych, została doceniona za szereg ciekawych propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z których mogli skorzystać mieszkańcy miasta.

Podczas tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, która została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka, bialczanie spotkali się z Cezarym Hince, który promował swoją najnowszą książkę „Piłkarskim szlakiem północnej Lubelszczyzny. Kluby, mecze i rozgrywki ligowe sezon po sezonie 1975-2021". Emocji dostarczyły również spotkania z technikiem kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, Ryszardem Modelewskim, byłym policjantem oraz Robertem Małeckim – jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy literatury sensacyjnej i kryminalnej. Dodatkowo dzieci oraz młodzież wzięły udział w zagadkach detektywistycznych przygotowanych przez Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży „Barwna" oraz Multicentrum.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.