Aktualności
Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
2021-11-23

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy Bibliotek. W tym roku, pomimo sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa, w czytelniczej akcji wzięło udział 1300 bibliotek z całego kraju. Bialska instytucja kultury, jako jedna z dziesięciu nagrodzonych, została doceniona za szereg ciekawych propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z których mogli skorzystać mieszkańcy miasta.

Podczas tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, która została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka, bialczanie spotkali się z Cezarym Hince, który promował swoją najnowszą książkę „Piłkarskim szlakiem północnej Lubelszczyzny. Kluby, mecze i rozgrywki ligowe sezon po sezonie 1975-2021". Emocji dostarczyły również spotkania z technikiem kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, Ryszardem Modelewskim, byłym policjantem oraz Robertem Małeckim – jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy literatury sensacyjnej i kryminalnej. Dodatkowo dzieci oraz młodzież wzięły udział w zagadkach detektywistycznych przygotowanych przez Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży „Barwna" oraz Multicentrum.

Pozostałe artykuły

“Mamy zaćmę na oku”. Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok w kierunku zaćmy
2021-11-26

Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada, mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w kierunku zaćmy, organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii...

Webinar „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”
2021-11-25

Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej informuje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wspólnie z Europejskim Centrum Konsumenckim zapraszają do udziału w webinarze pod hasłem: „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”, który odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 10:00 na kanale UOKiK.

Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.

Co w budżecie na 2022 rok?
2021-11-23

Przyszłoroczny budżet to ambitny plan realizacji kluczowych potrzeb dla rozwoju miasta i jego właściwego funkcjonowania. Pomimo trudności, jakie na samorządy nałożyła inflacja i ogólny...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.