Aktualności
Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.
Wystawa prezentuje życie codzienne mieszkańców Białej Podlaskiej i zawiera następujące ekspozycje:
- poświęconą Żydom bialskim,
- fragment mieszkania robotnika,
- fragment mieszkania urzędnika średniej klasy,
- fragment gabinetu i salonu bardzo zamożnych środowisk pochodzenia ziemiańskiego,
- kuchnię pani inżynierowej w modnym stylu art déco,
- poświęconą dzieciom: pamiątki, zdjęcia, portrety i zabawki.
Zgromadzone przedmioty mają świadczyć o statusie materialnym mieszkańców, edukacji, sporcie, środkach płatniczych i miejscach pracy.
W związku z wystawą Muzeum Południowego Podlasia przygotowało bardzo ciekawy program edukacyjny (szczegóły: https://muzeumbiala.pl/20342/ oraz pod numerem telefonu 508 091 745) oraz konkurs, w którym aby wziąć udział, wystarczy po prostu zostawić zakupiony na wystawę bilet w muzeum. Weźmie on udział w losowaniu. Konkurs trwa od 21 listopada 2021 r. do 27 lutego 2022 r.

Pozostałe artykuły

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Spotkanie z Bianką Zalewską
2023-04-24

Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza na spotkanie otwarte z Bianką Zalewską, korespondentką wojenną, pierwszą Polką wyróżnioną nagrodą International Women of Courage przyznawaną przez amerykański Departament Stanu, bialczanką.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców