Aktualności
Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.
Wystawa prezentuje życie codzienne mieszkańców Białej Podlaskiej i zawiera następujące ekspozycje:
- poświęconą Żydom bialskim,
- fragment mieszkania robotnika,
- fragment mieszkania urzędnika średniej klasy,
- fragment gabinetu i salonu bardzo zamożnych środowisk pochodzenia ziemiańskiego,
- kuchnię pani inżynierowej w modnym stylu art déco,
- poświęconą dzieciom: pamiątki, zdjęcia, portrety i zabawki.
Zgromadzone przedmioty mają świadczyć o statusie materialnym mieszkańców, edukacji, sporcie, środkach płatniczych i miejscach pracy.
W związku z wystawą Muzeum Południowego Podlasia przygotowało bardzo ciekawy program edukacyjny (szczegóły: https://muzeumbiala.pl/20342/ oraz pod numerem telefonu 508 091 745) oraz konkurs, w którym aby wziąć udział, wystarczy po prostu zostawić zakupiony na wystawę bilet w muzeum. Weźmie on udział w losowaniu. Konkurs trwa od 21 listopada 2021 r. do 27 lutego 2022 r.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.