Aktualności
Nagroda biznesowa BPIG przyznana!
2021-07-02

To już IX edycja szczególnego wydarzenia, jakim jest przyznanie przez BPIG nagrody biznesowej. Otrzymują ją firmy wyróżniające się w biznesie, które w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju naszego lokalnego rynku, śmiało sięgając po więcej i dalej. Dotyczy to zarówno laureatów, jak i przedsiębiorstw, które są kwalifikowane do konkursu i tych, którym kapituła przyznaje wyróżnienia.

Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Lubelskiego, pana Jarosława Stawiarskiego. Organizatorzy to: Bialskopodlaska Izba Gospodarcza, Prezydent Miasta Biała Podlaska, Michał Litwiniuk oraz starosta powiatu bialskiego – Mariusz Filipiuk. Partnerem Nagrody jest Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej.

Nagroda  Biznesowa Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej została ustanowiona uchwałą Rady Izby 5 grudnia 2012 roku.  U podstaw idei tej nagrody legło przekonanie, iż należy  promować najlepsze przedsiębiorstwa działające na terenie oddziaływania Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej, których osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania przez inne podmioty. To także sposób na kształtowanie wizerunku Południowego Podlasia jako dogodnego miejsca do prowadzenia biznesu, z wykorzystaniem ustawowej wolności gospodarczej i przyjaznych rozwiązań tworzonych przez lokalne samorządy.

Przyznając statuetki BPIG chce także wspierać firmy działające zgodnie z prawem i normami rzetelnego postępowania w obrocie gospodarczym. Od kilku lat przyznajemy nagrody w trzech kategoriach:
- Lider Przedsiębiorczości,
- Przedsiębiorca Roku,
- Innowacyjna Firma.
Dwie pierwsze kategorie  są dość oczywiste: skala działalności i dynamika rozwoju firmy  oraz osobowość przedsiębiorcy i jego dorobek są wyznacznikami decyzji ich przyznawania.   Kategoria Innowacyjna Firma to dla kapituły Nagrody Biznesowej zawsze duże wyzwanie, ponieważ innowacje to bardzo złożone zjawisko. Mogą one dotyczyć nie tylko wyrobów, lecz także procesów działalności, kanałów dystrybucji, wykorzystywania nowych zjawisk rynkowych, stosunków z kooperantami, strategii marketingowych – i tak dalej. Pamiętamy, że innowacje stanowią najważniejszą drogę do zdobycia przewagi konkurencyjnej, a zarazem są najtrudniejszą dziedziną zarządzania – zarządzania ludzką kreatywnością.

Dziewiąta edycja cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, stąd uzasadnione przekonanie, iż za rok będziemy świętowali jubileusz dziesięciolecia Nagrody Biznesowej Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. 

Na podstawie Wytycznych do Regulaminu do kapituły  IX edycji Konkursu Nagrody Biznesowej BPIG prezes BPIG Leszek Horeglad zaprosił:
Michała Litwiniuka - Prezydenta Miasta Biała Podlaska,
Mariusza Filipiuka - Starostę Bialskiego,
Helenę Wasilewską - Prezes Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej,
Członków Rady BPIG: Janusza Kawkę, Artura Zaborowskiego, Wojciecha Zalewskiego.
Obradom kapituły przewodził Jarosław Łepecki – wiceprezes BPIG

Laureaci IX edycji Nagrody Biznesowej BPIG:

W kategorii   „Innowacyjna Firma”   nagrodę otrzymało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło swoją działalność w 1983 r. Wkrótce będzie obchodziło swoje 40 urodziny. Ostatnie dwa lata to czas gwałtownego rozwoju przedsiębiorstwa, gdy obserwujemy efektywny proces dostosowywania się firmy do potrzeb mieszkańców miasta dzięki innowacjom.   Dziś, w kontekście kategorii, w jakiej nagrodzona została spółka, mówimy przede wszystkim o aplikacji SCADA i zastosowaniu platformy Asix. Umożliwia ona optymalizację procesu zaopatrzenia odbiorców w ciepło, pozwala na ekonomiczną eksploatację, zapewnia niezawodność dostaw ciepła przy ograniczeniu zużycia energii, strat przesyłowych oraz z uwzględnieniem uwarunkowań ekonomicznych i wpływu na środowisko. Aplikacja umożliwia dostosowanie się do obowiązujących regulacji prawnych oraz uwarunkowań ekonomicznych, motywując przedsiębiorstwo do działań technicznych, obejmujących modernizację infrastruktury sieci ciepłowniczych.   Nagrodę z rąk Leszka Horeglada i reprezentującego Starostę Powiatu Bialskiego Sławomira Sosnowskiego odebrał prezes miejskiej spółki PEC – Sebastian Paszkowski.

W kategorii   „Lider Przedsiębiorczości”   nagrodę otrzymała firma Krynica Vitamin S.A.
Krynica Vitamin jest jednym z czołowych producentów napojów w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma posiada prawie 30 lat doświadczenia w branży napojowej. Specjalizuje się w produkcji kontraktowej napojów dla światowych marek.   Spółka zatrudnia ok. 300 osób w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku w gm. Huszlew, inwestuje w budowanie relacji w regionie.   Spółka oferuje usługi rozlewnicze napojów w opakowaniach aluminiowych, PET oraz szklanych. Na jej ofertę składają się napoje energetyczne, orzeźwiające oraz funkcjonalne. Ofertę wzbogacają kawy, napoje mleczne oraz alkoholowe. Synergia osiągnięta poprzez połączenie bazy produkcyjnej i potencjału intelektualnego zespołu pozwala na wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów oraz zapewnia wsparcie klientom w całym procesie wdrożenia.Krynica Vitamin posiada jeden z największych zakładów tego typu w Europie. Każdego roku na 5 liniach produkcyjnych jest produkowanych ponad 400 mln sztuk napojów.   Produkty Spółki dostępne są w 38 krajach na całym świecie. Około 60% łącznej produkcji trafia na rynki zagraniczne. Główne kierunki eksportu wyrobów to: Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Czechy oraz Ukraina. W ostatnim czasie Spółka rozwija współpracę z rynkiem Stanów Zjednoczonych, co – biorąc pod uwagę znaczny potencjał tego rynku - może istotnie wpłynąć na dotychczasową strukturę sprzedaży. Do grona klientów Krynicy Vitamin należą właściciele największych globalnych marek, a także wiodące sieci dystrybucyjne. Od czerwca 2021 r. jest członkiem Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.

W kategorii   „Przedsiębiorca Roku”   nagrodę otrzymał Stanisław Romaniuk właściciel firmy Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Romaniuk.
Przedmiotem działalności firmy jest szeroko rozumiana działalność deweloperska oraz generalne wykonawstwo. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w wykonawstwie budynków wielorodzinnych. Całość procesu inwestycyjnego realizuje samodzielnie, poczynając od prac projektowych, poprzez wykonawstwo inwestycji, na sprzedaży i aranżacji mieszkań kończąc. Wiele czynników zdecydowało o sukcesie. Na pewno nie bez znaczenia był fakt, że rozpoczynając działalność w 1986 r. rozpoczął w czasach kiedy było duże zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju usługi budowlane. Nagrody i wyróżnienia firmy to m.in. Certyfikaty Dewelopera, Złote Kielnie, Orły Polskiego Budownictwa. Co roku ich przybywa. Firma Stanisława Romaniuka wspiera różnorodne inicjatywy. Wspieranie takich inicjatyw społecznych jest wskazane, bo społeczna odpowiedzialność biznesu nie powinna być pustym hasłem. Za swoją pracę, zaangażowanie społeczne i wspieranie różnorodnych inicjatyw patriotycznych i społecznych był wielokrotnie odznaczany. Nagrodę tę wręczył prezes BPIG i wiceprezes Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej, Krzysztof Grzeczyński.

Galę wręczenia nagród uświetnił koncert w wykonaniu artystów z bialskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina pod przewodnictwem dyrektora, Waldemara Robaka.

Pozostałe artykuły

8. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”
2022-06-23

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego chcemy się pochwalić wysokim, 8. miejscem wśród miast na prawach powiatu, jakie zajmuje Biała Podlaska w rankingu pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”.

Wspaniałe wieści na zakończenie roku artystycznego! Bialski Piksel z nagrodami!
2022-06-22

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu obfitował w sukcesy naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury.

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności
2022-06-21

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbywają się już od wielu lat! W każdy wakacyjny piątek będziemy mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy już 1 lipca gdzie zagra zespół Gutter Sirens.

Kolejna wygrana Chwilki!
2022-06-21

Zespół wokalny Chwilka działający w Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Remont na ul. Podmiejskiej
2022-06-20

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami polegającymi na układaniu warstwy ścieralnej na ulicy Podmiejskiej w Białej Podlaskiej, od dnia 20.06.2022 r. ulica zostanie zupełnie wyłączona z ruchu pojazdów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców