Aktualności
Wyróżnienie specjalne O!PLA 21
2021-05-21

Z radością dzielimy się informacją, że na IX Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA („O! Polska Animacja"/„Oh! People Love Animation"), nasza podopieczna z Bialskiego Centrum Kultury - Helenka Sacharuk otrzymała WYRÓŻNIENIE SPECJALNE w kategorii konkursowej TERAZ MY za „Magię lasu", film stworzony pod opieką artystyczną Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni „Piksel"!!!

To już drugie wyróżnienie dla „Magii lasu", przypominamy że pierwsze wyróżnienie, za ten film Helenka otrzymała niedawno na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU, zorganizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Laureatów O!PLI z kategorii TERAZ MŁODZI TWÓRCY MAJĄ GŁOS - KONKURS TERAZ MY, można zobaczyć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=02FCLcTcuQ8

Więcej o Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA

http://www.polskaanimacja.pl/

Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA, którego pomysłodawcą i dyrektorem jest Piotr Kardas, istnieje od 2013 roku. O!PLA to zarówno największy polski festiwal poświęcony filmowi animowanemu, jak i największy w kraju festiwal o charakterze sieciowym.

Na tegorocznej edycji O!PLI także spora grupka dzieciaków z „Piksela" wzięła udział w tygodniowych Warsztatach Online Animacji Smartfonem „Rusz temat" z Natalią Spychałą z Fabryki Animacji FAN, a ich wspólny animowany videoclip został zaprezentowany podczas Wielkiego Finału Festiwalu O!PLA!!!

Film z warsztatów stworzony m.in przez Liliannę i Zuzannę Rudzkie, Helenę Sacharuk, Natalię Grzechnik, Kamila Turyka, Sebastiana i Jakuba Kordaczuków do zobaczenia pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=tphQ9PYMw4w

Animacja to doskonały sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni!!!

Pozostałe artykuły

Prezentujemy wyniki matur w Białej Podlaskiej
2022-07-06

Prezentujemy wyniki matur w Białej Podlaskiej

Trwa budowa "Babskiego Rynku"
2022-07-06

Trwa budowa "Babskiego Rynku"

Kino letnie w amfiteatrze
2022-07-06

Za nami spotkanie filmowe w ramach wtorkowych, rodzinnych seansów Kina Letniego, które odbywają się w Amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów.

Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Przedszkolu Samorządowym Nr 6
2022-07-06

Zanim nasze przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 6 w Białej Podlaskiej oficjalnie zakończyły rok szkolny 2021/2022, podsumowały uczestnictwo w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa wspólnym czytaniem bajek i baśni, na które zaprosiły Wojciecha Sosnowskiego  Naczelnika Gabinetu Prezydenta Michała Litwiniuka.

Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE
2022-07-04

Miasto Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE - Effectiveness of Environmental Urban policies to improve Resources Efficiency realizowanym w ramach Programu Interreg Europa 2014 – 2020....

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.