Aktualności
Kreatywni(e) w Bibliotece
2021-05-18

13 maja 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej zainaugurowano szkolenia w ramach projektu "Kreatywni(e) w Bibliotece", realizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Pana Michała Litwiniuka. Projekt ten otrzymał dofinasowanie z programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”.

Inauguracji spotkania dokonał Pan Michał Litwiniuk - Prezydent Miasta Biała Podlaska, dr Paweł Borek - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, dr Barbara Kociubińska-Koza - Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.
Podczas pierwszego szkolenia 13 i 14 maja 2021 r., którego tematem było ”Rozwijanie kreatywności u dzieci. Jak zorganizować ciekawe i angażujące zajęcia wspierające rozwój wyobraźni”, bibliotekarze poznali sposoby rozwijania zachowań twórczych u najmłodszych na każdym etapie rozwoju, metody i źródła inspiracji. Bibliotekarze poznali sposób na kreatywne działanie wykorzystując otaczający nas świat.
Warsztaty poprowadziła Paulina Nędzi - trenerka w firmie Good Books, bibliotekarka doświadczona w pracy z dziećmi, na co dzień pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Nie zabrakło zajęć praktycznych. W części szkolenia pt. „Do dzieła” bibliotekarze wykonali zabawki zręcznościowe, dając drugie życie rolkom po papierze toaletowym.
Spotkanie odbyło się on-line na platformie szkoleniowej firmy Good Books z Wrocławia, z którą Miejska Biblioteka Publiczna współpracuje w realizacji szkoleń projektowych.

 

Pozostałe artykuły

Prezentujemy wyniki matur w Białej Podlaskiej
2022-07-06

Prezentujemy wyniki matur w Białej Podlaskiej

Trwa budowa "Babskiego Rynku"
2022-07-06

Trwa budowa "Babskiego Rynku"

Kino letnie w amfiteatrze
2022-07-06

Za nami spotkanie filmowe w ramach wtorkowych, rodzinnych seansów Kina Letniego, które odbywają się w Amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów.

Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Przedszkolu Samorządowym Nr 6
2022-07-06

Zanim nasze przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 6 w Białej Podlaskiej oficjalnie zakończyły rok szkolny 2021/2022, podsumowały uczestnictwo w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa wspólnym czytaniem bajek i baśni, na które zaprosiły Wojciecha Sosnowskiego  Naczelnika Gabinetu Prezydenta Michała Litwiniuka.

Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE
2022-07-04

Miasto Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE - Effectiveness of Environmental Urban policies to improve Resources Efficiency realizowanym w ramach Programu Interreg Europa 2014 – 2020....

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.