Wydarzenia
Wystawa - „Twarz Matki. Stanisław Baj”
poniedziałek, 29 marca 2021 - środa, 30 czerwca 2021

Wystawa dostępna jest stacjonarnie w budynku Muzeum Południowego Podlasia oraz on-line na profilu facebook i stronie www.
Wystawa stacjonarna dostępna jest zgodnie z zasadami zwiedzania muzeum w czasie obowiązywania stanu epidemii COVID-19. Szczegóły na stronie www.muzeumbiala.pl 

Prof. Stanisław Baj, urodził się 2 czerwca 1953 r. we wsi Dołhobrody (pow. włodawski, gm. Hanna) i tam ukończył szkołę podstawową. Dalszą naukę kontynuował w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, a w latach 1972-1978 studiował w warszawskiej ASP pod kierunkiem profesorów: Michała Byliny, Jacka Siennickiego oraz Ludwika Maciąga.
Uzyskał Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Ludwika Maciąga w 1978 r., a obecnie jest profesorem w Katedrze Malarstwa swojej macierzystej uczelni.
Artysta brał udział w ponad 100 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, uczestniczył też w ponad 100 wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów polskich oraz w kolekcjach w kraju i za granicą.
Stanisław Baj zajmuje się przede wszystkim malarstwem i rysunkiem, a także grafiką.
W bialskim muzeum, na niewielkiej ekspozycji zaprezentowane zostały wyłącznie portrety Matki prof. Stanisława Baja, które ten konsekwentnie przez wiele lat malował.
W swoich wspomnieniach Artysta nie kryje też, że jego Matka nie do końca chciała być portretowana.
Te surowe, czy może nawet szorstkie wizerunki robią dziś ogromne wrażenie, na długo przykuwając uwagę i zmuszając odbiorcę do refleksji .
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców