Aktualności
Podpisanie umowy na organizację festiwalu „Słońce w każdym”
2021-02-17

Wczoraj, 17 lutego br. prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał umowę z panią prezes Stowarzyszenia „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej Anną Chwałek umowę na organizację Festiwalu „Słońce w każdym”.
Festiwal ten to kulturalna inicjatywa, mająca na celu organizację wydarzenia artystycznego - festiwalu twórczości osób z niepełnosprawnościami adresowanego do szerokiego grona odbiorców. Celem inicjatywy jest  włączenie osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami w działania kulturalne  i  pokazanie, że autyzm nie ogranicza nikogo w artystycznych działaniach, a osoby z autyzmem mogą rozwijać swoje pasje artystyczne, realizować się w działaniu twórczym i być inspiracją dla pozostałych.
Po podpisaniu umowy prezydent powiedział: „Wspólny Świat to jedna z wizytówek Białej Podlaskiej. Wspieramy panią prezes Annę Chwalek i jej niezrównany zespół, a przede wszystkim podopiecznych - dzieci i młodzież autystyczne oraz ich rodziny. Podpisałem z Anną Chwalek umowę na organizację Festiwalu „Słońce w każdym" (7 000 zł dotacji). Również rok temu przyznaliśmy dotację Stowarzyszeniu, z powodu pandemii Festiwal nie mógł się jednak odbyć. Mamy wszyscy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej. Festiwal twórczości osób z niepełnosprawnościami jest adresowany do szerokiego grona odbiorców. Takie wydarzenia uwrażliwiają nas, byśmy mogli dostrzec słońce w każdym. To, jak szybko będziemy eliminować bariery mentalne, zależy właśnie od nas”.

 

 

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Witoroskiej
2021-03-02

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. kontynuuje budowę dojazdów do tunelu w ciągu ulic  Lubelskiej i  Witoroskiej. W związku z tym od 4 marca br. wprowadzone zostaną zmiany...

Zmieniamy nasze miasto na lepsze - Inwestycje 2020
2021-03-02

Zmieniamy nasze miasto na lepsze - Inwestycje 2020

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2021-03-01

28 lutego uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych mszą św., która odbyła się w kościele parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej o godz. 10:00. 

20 lutego 2021 roku zmarł Mieczysław Chorąży
2021-02-25

Mieczysław Chorąży – honorowy obywatel Białej Podlaskiej, był wybitnym onkologiem, nauczycielem akademickim, powstańcem warszawskim.   Urodził się 31 sierpnia...

Remonty cząstkowe w sezonie 2021
2021-02-24

Umowę na wykonanie remontów cząstkowych ulic o nawierzchni bitumicznej prezydent Michał Litwiniuk podpisał z prezesem Przedsiębiorstwa Robót Drogowych panem Leszkiem Horegladem 28 stycznia br. Remonty prowadzi także miejska spółka ZGL. Łącznie zabezpieczono na nie ponad 2 400 000 zł. Prace trwają gdy tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.